3 pomysły na nowoczesną aranżację przedpokoju

płytki

Przedpokój jest wizytówką domu, dlatego jego aranżacja jest dość ważna. Wybór wyposażenia do przedpokoju jest dość trudny, ponieważ pomieszczenie jest zazwyczaj małe i nieustawne. Wystrój przedpokoju nie musi być jednak nastawiony tylko na praktyczne funkcje. Możemy urządzić go według naszych potrzeb oraz zadbać o wystrój dopasowany do całego mieszkania lub domu.

Szafa jako jeden z elementów wyposażenia przedpokoju

Wybierając meble do przedpokoju nie możemy zapomnieć o szafie, która pomoże uporządkować wnętrze. W szafie możemy przechowywać nieużywane w danym okresie roku części garderoby. Wiele firm działających na polskim rynku oferuje wykonanie szaf na wymiar. To idealnie rozwiązanie w przypadku nieregularnych ścian lub niestandardowych rozwiązań. Szafa nie powinna zajmować zbyt dużo miejsca, aby pozostawić przestrzeń dla pozostałego wyposażenia przedpokoju, np. szafki na buty czy wieszaka na ubrania. Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce i będą pełnić funkcję ozdobną.

Lustro: ważny element wyposażenia przedpokoju

Jednym z najprostszych sposobów na dodanie pomieszczeniu centymetrów jest lustro. Lustro pełni również funkcję praktyczną, ponieważ możemy się w nim przejrzeć przed wyjściem z domu. To również miejsce ostatnich poprawek makijażu u kobiet. Rama lustra powinna być dopasowana stylem do całego wnętrza oraz pozostałych elementów wyposażenia przedpokoju. Coraz większą popularnością cieszą się szafy z lustrami, które dodają wnętrzu nowoczesności.

Ozdabiamy przedpokój

Jak wcześniej wspomnieliśmy, przedpokój jest wizytówką domu, ponieważ jest pierwszym pomieszczeniem, które ujrzą nasi goście. Wiele osób chce zainwestować w nietuzinkowe wyposażenie przedpokoju, czyli różnego rodzaju ozdoby. Częstym wyborem są obrazy, plakaty czy grafiki, które mogą podkreślać zainteresowania domowników. Urozmaiceniem dość praktycznego wnętrza będzie wazon z kwiatami, który będzie pełnił funkcję reprezentacyjną. Dobrym rozwiązaniem będą ramki ze zdjęciami, które już od progu przywołają miłe wspomnienia.

Meble od www.makrodom.pl sprawdzą się podczas aranżacji przedpokoju.