5 zagrożeń dla Twojego dziecka w łazience

łazienka

Gdy w domu znajduje się małe dziecko, warto dopasować pomieszczenia do jego potrzeb. Szczególnie łazienka może być miejscem, które jest pełne potencjalnych zagrożeń.

Jak sprawić, żeby w łazience nie było ślisko?

W pokojach, w których znajduje się woda, może dochodzić do jej rozlania. Przekładać się to będzie na występowanie śliskiej podłogi, która może być sporym zagrożeniem dla mieszkańców domu. Do rozlewania się wody może dochodzić szczególnie w łazienkach. Podczas kąpieli nie trudno o wylanie się wody z wanny. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. Antypoślizgowe płytki, czy dywaniki łazienkowe mogą gwarantować, że dziecko nie poślizgnie się na mokrej posadzce.

Dywaniki łazienkowe do pomieszczeń przystosowanych dla dziecka

Dywaniki w łazience mają na celu zwiększyć komfort jej użytkowania. Zwłaszcza w łazienkach, w których nie ma ogrzewania podłogowego, warto o nich pomyśleć. Sprawdzą się szczególnie w pomieszczeniach, w których podłoga została wykonana z płytek ceramicznych. Gdy z korzysta z niego dziecko, ograniczają rozlewanie się wody na posadzkę. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo po kąpieli w wannie czy myciu się w brodziku. Co więcej, gdy wybierze się modele przygotowane z myślą o dzieciach, można zwiększyć komfort korzystania z łazienki przez małe dziecko.

Gdy kupuje się dywaniki łazienkowe, można zdecydować się na różne materiały. Guma, tekstylia, a nawet kamień wykorzystywane są w produkcji tych wyrobów. Pozwala to indywidualnie dopasować konkretny model.

Jak właściwie rozmieścić rzeczy w łazience?

Zagrożeniem dla dzieci może być również sposób rozmieszczenia przedmiotów w łazienkach. Warto zachować odpowiednio dużo wolnej przestrzeni użytkowej. Kosmetyki powinny być poukładane i zamknięte w pojemnikach. Poszczególne dywaniki łazienkowe najlepiej, gdy nie zajmują nadmiernie dużo przestrzeni. W małej łazience można postawić na kwadratowe wersje. Zabawki dla dzieci do używania przy kąpieli powinny znaleźć się w schowkach, które są wysuwane i łatwo dostępne.

Umieszczanie przedmiotów na wysokościach pozwala uniknąć sytuacji, gdy dziecko ściągnie na siebie jeden z nich. Z drugiej strony zamontowanie modeli sanitariatów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych ułatwi dziecku korzystanie z nich.

Baterie do łazienek z zabezpieczeniami

Małe dzieci lubią bawić się wszystkim, co mają pod ręką. Warto z tego powodu postawić na bezpieczne baterie łazienkowe. Termostatyczne wersje mogą okazać znacznie lepszym rozwiązaniem, gdyż ograniczają ryzyka poparzenia się.