Akcesoria niezbędne przy remoncie

remont

Podczas remontu mieszkania ważne jest nie tylko to, jak będziemy urządzać i czym malować pomieszczenia, ale również, w jaki sposób zostaną one zabezpieczone przed zabrudzeniem. Im lepiej to zrobimy, tym szybciej doprowadzimy mieszkanie do porządku już po remoncie. Na rynku dostępne są akcesoria, które umożliwiają właściwe zabezpieczenie wszystkich sprzętów oraz elementów pomieszczenia.

Podłogi, okna, drzwi, meble. Jeśli nie zabezpieczysz ich podczas remontu, mogą ulec nie tylko zabrudzeniu, ale także zniszczeniu. Odpowiednio zastosowane folie, taśmy i tektura sprawią, że już po remoncie znacznie szybciej uporządkujesz mieszkanie i zaczniesz cieszyć się efektami swojej pracy.

Na co narażasz mieszkanie w czasie remontu?

Zależnie od zakresu prowadzonych prac, różny może być rodzaj powstałego zabrudzenia oraz jego uporczywość. Każdy, kto remontując mieszkanie jednocześnie je zamieszkiwał, wie, jak uciążliwy jest wszędobylski pył i kurz. Nie jest to jednak jedyny rodzaj zabrudzeń, z którym będziemy musieli się uporać. Gipsowanie, gruntowanie i malowanie ścian oraz framug także narazi mieszkanie na przypadkowe zanieczyszczenia stosowanymi podczas tych prac środkami.

Prawda jest taka, że nawet osobom najbardziej ostrożnym w czasie wykonywania prac remontowych, zdarza się zabrudzić mieszkanie. To po prostu taka transakcja wiązana. Chcesz mieć wyremontowane mieszkanie – licz się z jego zabrudzeniami. Jednak to, co z pozoru mogłoby się wydawać nieuniknione, może zostać wyeliminowane za pomocą prostych, tanich i ogólnie dostępnych metod.

Sposób na zabezpieczenie mieszkania

Aby zminimalizować ryzyko zabrudzeń i uszkodzeń w mieszkaniu, należy zastosować odpowiednie materiały w celu jego zabezpieczenia. Warto rozważyć zastosowanie folii ochronnej, tektury litej oraz falistej, a także taśmy malarskiej. Sklep internetowy z opakowaniami Opakowania24.eu oferuje nawet gotowe zestawy malarskie, które zawierają już taśmy maskujące, folie malarskie i specjalny nożyk, który wykorzystamy przy remoncie. Wiele sklepów z akcesoriami budowlanymi sprzedaje też specjalne przeciwpyłowe drzwi, które doskonale chronią resztę pomieszczeń przed zabrudzeniami powstającymi w remontowanym wnętrzu. To doskonały sposób na zabezpieczenie mieszkania, jeśli zamierzasz jednocześnie w nim mieszkać i remontować.

Do czego wykorzystać poszczególne elementy?

Remont warto rozpocząć od zabezpieczenia mieszkania. Do ochrony podłóg doskonale sprawdzi się tektura falista i lita. Należy poukładać ją w pasy, które starannie zakryją całą podłogę. Dla wygody można poszczególne elementy posklejać taśmą. W ten sposób ochronimy podłogę przed kurzem, pyłem, plamami z farby oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Jeśli w pomieszczeniu znajdują się meble, których nie zdołałeś wynieść, zabezpiecz je folią malarską. Dokładnie zakryte nie ucierpią podczas prac remontowych. Za pomocą folii możesz też zabezpieczyć drzwi oraz okna. W przejściu natomiast możesz zamieścić wspomniane wcześniej foliowe drzwi przeciwpyłowe.

Maskującą taśmą zabezpieczysz elementy, które graniczą z malowaną powierzchnią. Zaletą takich taśm jest to, że po ich usunięciu nie pozostają ślady.