Antresola w pokoju dziecka: modne i bezpieczne rozwiązanie

antresola

Antresola sprawdza się szczególnie w małych pokojach i pozwoli powiększyć powierzchnię użytkową pomieszczenia. W wysokich pomieszczeniach pozwoli natomiast praktycznie zagospodarować przestrzeń. Produkty do dziecięcych pokoi muszą wyróżniać się szczególnymi cechami. Każdy rodzic chce bowiem być pewny bezpieczeństwa swojej pociechy. Antresola to także produkt, który zapewni mnóstwo zabawy i radości dziecku i jego przyjaciołom.

Zalety antresoli w pokoju dziecka

Do niewątpliwych zalet zaliczymy głównie względu funkcjonalne. Szczególnie sprawdzą się w przypadku kamienic, które są wysokie. Są także dobrym rozwiązaniem w przypadku małych pokoi. Pozwolą zaoszczędzić powierzchnię pokoju. Wiele oferowanych produktów wnm-group.pl – łóżka na antresoli da możliwość ustawienia pod łóżkiem biurka, sofy lub strefy do zabawy. Antresolę możemy postawić w pomieszczeniu nawet niewiele wyższym niż standardowa. W dużym pokoju dziecięcym pozwoli na większą swobodę aranżacji. Może zatem służyć tylko rekreacji i zabawie, a czasem być wykorzystywana jako łóżko.

Atrakcyjny pokój dziecka

Rodzice coraz bardziej zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalne rozwiązania. Zależy im także, aby pokój dziecka był przytulny i po prostu ładny. Antresola pozwoli uatrakcyjnić przestrzeń w oczach dziecka oraz jego gości. Wielu dzieciom antresola kojarzy się z domkiem na drzewie, który jest symbolem świetnej zabawy. Uruchamiając wyobraźnię i tworząc fantastyczne warunki do zabawy, będzie ulubionym meblem dziecka. Okaże się bowiem, że antresola może zmienić się w smoczą jamę, warowną twierdzę czy wieżę. Produkt oznacza także stworzenie interesującego efektu, a pokój przestanie być konwencjonalnym pomieszczeniem.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru antresoli?

Produkty do pokoju dziecięcego to dość szczególne meble. Muszą wyróżniać się wyjątkową dbałością o każdy szczegół i bezpieczeństwo. Materiał wykonania powinien zapewnić stabilność konstrukcji. Dzieci chcą bowiem bawić się na antresoli. Lakiery użyte do wykończenia antresoli muszą być przyjazne w kontakcie z dzieckiem i nie mogą uczulać. Rodzice szczególnie docenią brak ostrych krawędzi, które mogą skutkować wypadkiem podczas zabawy lub odpoczynku. Wybierając antresolę, trzeba zwrócić uwagę na potrzeby dziecka oraz jego gust. Dostępne są modele dwuosobowe lub jednoosobowe. Znajdziemy rozwiązania z drabiną frontową lub boczną. Część antresoli jest wyposażona w półki lub szuflady, które są miejscem do przechowywania. Dostępność różnych modeli oznacza możliwość dopasowania łóżka do każdego dziecięcego pokoju.