Aranżujemy wnętrza – oryginalne meble tapicerowane

pokój

Meble tapicerowane zostały stworzone do salonów i pokojów gościnnych. Większość współczesnych salonów wyposaża się w zestawy wypoczynkowe – kanapę i fotele ustawione obok stolika kawowego lub ławy. Znakomicie prezentują się również w eleganckim gabinecie oraz w pomieszczeniach domowych aranżowanych na bibliotekę. Niektórzy ustawiają meble tapicerowane w jadalni sprawiając, że wspólne posiłki mogą odbywać się komfortowo i w przyjemniej atmosferze. Zazwyczaj wyróżnia je wysoka funkcjonalność i wygoda użytkowania, dzięki czemu mają decydujący wpływ na ostateczny wystrój wnętrza. W katalogu http://kdcmeble.com/ znajduje się mnóstwo inspiracji i pomysłów na to, jak zaaranżować dowolną przestrzeń i stworzyć ciepłe, nowoczesne lub wytworne wnętrze.

Komfortowe zestawy wypoczynkowe dla wymagających

Zestawy wypoczynkowe przeznaczone do salonu składają się na ogół z sofy oraz wygodnych foteli. Komfortowe sofy w stylu Ludwika XIV i wygodne fotele tworzą we wnętrzu wyjątkowy klimat, a doskonałe wykończenie i najwyższej klasy tkaniny zapewniają długotrwałe użytkowanie.

Ergonomiczna kanapa z pikowaniem

Charakterystyczne pikowanie na ergonomiczny oparciu podkreśla wyjątkowy styl mebli. Unikalna konstrukcja kanapy i foteli zaprojektowana zgodnie z wymogami ergonomii pozwala produkować funkcjonalne meble, które dają znakomite podparcie dla kręgosłupa. Dzięki temu na kanapie można spędzić kilka godzin w wygodnej pozycji. Efektownie wyeksponowane i oryginalne zestawy mebli tapicerowanych pozwalają zaaranżować wnętrze przytulne i nowoczesne jednocześnie. Z kolei odpowiedni dobór kształtu, kolorystyki i faktury umożliwia wykreowanie przestrzeni, w której nie tylko odpoczniemy i nabierzemy sił, ale również będziemy czuli się swobodnie i komfortowo.

Szezlong – nowy akcent w starodawnym stylu

Szezlong to wyjątkowy mebel, który swoim wyglądem nie przypomina żadnego innego. Można go wprawdzie określić jako rodzaj kanapy w kształcie wydłużonego fotela. Jego typowym elementem jest wezgłowie, które sprawia, że szezlong jest asymetryczny. Oprócz nietypowego wyglądu pozwala on na odpoczynek w pozycji siedzącej i półsiedzącej.

Tapicerowane krzesła do salonu i jadalni

Optymalnie wyprofilowane, lekkie i jednocześnie stabilne krzesła to podstawa w jadalni. Zależnie od wielkości przestrzeni, jaką dysponujemy, można ustawić tapicerowane krzesła wokół stołu w jadalni albo w salonie. Oddzielną grupę komfortowych krzeseł stanowią krzesła z podłokietnikami. Są tak wygodne, że z powodzeniem zastępują fotel i krzesło biurowe. Ponadto wyglądają niezwykle elegancko dzięki stylowym wzorom – modnym kolorom, pikowaniu oraz stylizowanym, efektownie ustawionym nóżkom. Można dobrać odpowiedni kolor i fakturę krzesła do wystroju wnętrza, aby zbudować efektowną i harmonijną przestrzeń.