Bateria wannowa – która jest najlepsza?

wanna

Wybór odpowiedniej baterii wannowej zależy od wielu różnych czynników. Przede wszystkim musisz uwzględnić aranżację łazienki, jej metraż, oraz rodzaj wanny, którą chcesz wstawić.

Możesz wyróżnić następujące rodzaje baterii wannowych:

– ścienną,

– wolnostojącą,

– sztorcową.

Najczęściej wybierana jest bateria wannowa ścienna, którą montujesz w ścianie. Jeśli wybierzesz właśnie tę, pamiętaj o tym, by wylewka miała odpowiednią długość. Wylewka nie może być za bardzo wysunięta w głąb wanny, gdyż nie będziesz mógł komfortowo korzystać z baterii. Te wannowe ścienne możesz jeszcze podzielić na:

– podtynkową,

– natynkową.

Podtynkowa to idealny wybór, jeśli zamierzasz urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym. W tym przypadku wszystkie elementy zewnętrzne są niewidoczne, a bateria bardzo dobrze się prezentuje i łatwo się ją czyści.

Z kolei natynkowa to wariant, w którym wszystkie elementy są dostępne na zewnątrz. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy przytrafi się awaria. W takiej sytuacji bardzo szybko uda się wymienić zużyte akcesoria na nowe. W przypadku natynkowej musisz wiedzieć, że możesz zdecydować się na taką z jednym uchwytem, bądź z dwoma.

Coraz większym powodzeniem cieszy się też bateria wannowa wolnostojąca. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli planujesz urządzić łazienkę w taki sposób, by jej centralnym punktem była wanna. Wolnostojąca będzie wówczas pasować perfekcyjnie do takiego elementu wystroju łazienki. Doskonale komponuje się ona również praktycznie z każdym rodzajem aranżacji, co także przemawia na jej korzyść.

Natomiast sztorcowa to bateria stojąca, która także cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Dzieje się tak być może dlatego, że prezentuje się ona wyjątkowo efektownie i elegancko. Ponadto bardzo łatwo i szybko przyjdzie ci ją zamontować.

Bateria wannowa – jakie powinna mieć cechy?

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz baterię wannową dobrej jakości, sprawdź, czy jest wyposażona w ceramiczne elementy. To właśnie dzięki nim możesz mieć pewność, że produkt ten będzie cechować się trwałością i bezawaryjną pracą. Nie mniej istotne jest to, z jakiego materiału ten element wyposażenia łazienki jest wykonany – warto zdecydować się na taki, który jest wykonany z mosiądzu. To niezwykle trwały materiał, odporny na wodę i bardzo łatwy do utrzymania go w czystości. Musisz też pamiętać o tym, że produkt ten wykonany z mosiądzu jest antybakteryjny, gdyż nie namnażają się na nim bakterie.

Bateria wannowa – jak i gdzie dobrać akcesoria?

Jeśli natomiast chcesz dobrać najlepsze akcesoria do baterii wannowej, zdecyduj się na https://sklepforb.pl/78-baterie-akcesoria. W serwisie tym znajdziesz wszelkiego rodzaju akcesoria, które zamówisz „od ręki”. Produkty te cechuje wysoka jakość wykonania. Akcesoria do tych elementów wyposażenia łazienki są dostępne w szerokim asortymencie. Bez problemu znajdziesz więc każdy element do baterii, który idealnie do niej dopasujesz. Jeśli będziesz mieć problem z doborem akcesoriów, możesz liczyć na fachową pomoc doradcy na stronie tego sklepu.