Bezpieczny hazard – to możliwe?

rolety

Hazard to słowo, które u większości osób wywołuje negatywne emocje. Kojarzy się bowiem z uzależnieniem i brakiem kontroli nad własnymi działaniami. Tymczasem hazard jest jak alkohol – przyjmowany w odpowiednich dawkach i nie powodujący uszczerbku na zdrowiu jest w społeczeństwie akceptowany. Podpowiadamy, jak nie wpaść w pułapkę patologiczne hazardu.

Spokojna gra

Dla wielu osób, które wpadły w nałóg hazardu internetowego, gra była sposobem na ucieczkę od codzienności. Często za uzależnieniem kryją się bowiem problemy w pracy, w rodzinie, kłopoty zdrowotne czy finansowe. Uprawiamy hazard w internecie po to, aby zwyczajnie zapomnieć o problemach i o ich przykrych skutkach. Tymczasem nie tędy droga, jeśli nie chcemy wpaść w uzależnienie. Hazard rzeczywiście pozwala na chwilę zapomnieć o problemach, jednak uprawiany z ich powodu generuje tylko nowe zmartwienia i kłopoty. Grać w internecie powinno się dla przyjemności, jednak ze spokojną głową. Hazard nie może być sposobem na ucieczkę i zapomnienie.

Jasno określony cel

Gry hazardowy powinny mieć jasno wygospodarowany budżet, którego pod żadnym pozorem nie można przekroczyć. Jest to granica, jaką powinien postawić sobie każdy internetowy gracz. Objawem uzależnienia może być chęć sięgnięcia po dodatkowe środki pieniężne na grę, w tym po oszczędności. Dodatkowo nie należy grać w celu spłacenia długów czy podreperowania domowego budżetu. Te powody często sprawiają, że gracze wpadają w sidła patologicznego hazardu. Duże wygrane lub porażki często mobilizują ich do dalszej gry, przez co wpadają oni w pętlę uzależnienia – przegrana rodzi chęć odegrania się, natomiast zwycięstwo jest zachętą do kontynuacji gry. Aby spróbować kliknij betclic kod promocyjny.

Akceptacja i kontrola

Każdy, kto rozpoczyna przygodę z grami hazardowymi w internecie, powinien mieć świadomość możliwości poniesienia porażki. Jest to naturalna kolej rzeczy – raz wygrywamy, raz przegrywamy. Gry hazardowe nie różnią się pod względem niczym od naszego codziennego życia. Niestety, nasza psychika nastawiona jest na sukces, dlatego tak trudno zaakceptować nam jakąkolwiek porażkę, szczególnie gdy jest ona związana z utratą pieniędzy. Tymczasem akceptacja porażek jest konieczna, aby nie wpaść w uzależnienie od hazardu internetowego. Co więcej, uczy ona także kontroli nad sobą, swoimi emocjami i zachowaniami. Nigdy nie należy grać będąc pod wpływem alkoholu czy co gorsza, narkotyków. Substancje odurzające działają bardzo niekorzystnie na nasz układ nerwowy, przez co nie jesteśmy w stanie zachować samokontroli. Dodatkowo hazard pod wpływem środków odurzających może prowadzić do kilku uzależnień jednocześnie – od gier, narkotyków czy alkoholu.