Blachodachówka modułowa RIGA — nowy system dachowy od Galeco

dach

Firma Galeco zdecydowała się na poszerzenie swojej oferty o nowy segment produktów – systemy dachowe. Blachodachówka modułowa RIGA to mocna odpowiedź na rosnące oczekiwania inwestorów oraz wykonawców w segmencie stalowych pokryć dachowych. Łatwa w montażu, estetyczna, trwała i ekologiczna — to najważniejsze zalety nowego produktu.

RIGA to blachodachówka modułowa, która świetnie sprawdzi się nie tylko na nowych dachach, ale również tych poddawanych renowacjom. Jej kompaktowa forma i symetryczny kształt pozwalają na rozpoczęcie montażu zarówno od lewej, jak i od prawej strony połaci dachu. Pozwala to na znaczącą minimalizację odpadów, zwłaszcza przy dachach kopertowych. Jest to też jeden z najbardziej wydajnych profili na rynku — jego powierzchnia efektywna to aż 0,83 m2. Dzięki modułowej formie blachodachówki jest ona łatwa i szybka w montażu oraz ułatwia proces logistyczny. Dodatkowo przetłoczenia boczne wraz z mikrofalą zwiększają sztywność blachy, zapewniając większe bezpieczeństwo podczas montażu oraz w trakcie poruszania się po dachu.

Blachodachówka RIGA ma nie tylko wysokie parametry techniczne, ale również jest idealnym produktem dla osób, które chcą dbać o środowisko. Do produkcji systemu wykorzystano dedykowaną do dachów modułowych powlekaną organicznie stal GreenCoat® Crown BT. Zawiera ona bazującą na biotechnologii powłokę, która produkowana jest ze szwedzkiego oleju rzepakowego, zamiast składników ropopochodnych.

Blachodachówka RIGA dostępna jest w dwóch kolorach: ciemnym graficie (RAL 7021) oraz czerni (RAL 9005), które świetnie wpisują się w aktualne trendy architektoniczne. Ponadto jest dopasowana kolorystycznie oraz kompatybilna z systemami rynnowymi z oferty Galeco oraz ekonomicznej marki Q Stalyo. Producent udziela na system 40 lat gwarancji technicznej na korozję perforacyjną oraz 15 lat na wygląd estetyczny.

— To dopiero nasz pierwszy krok w nowym segmencie rynku — mówi Szczepan Buryło, Prezes Zarządu Galeco. — Już wkrótce, z uwagi na dynamicznie poszerzaną ofertę naszej marki, do RIGI dołączą kolejne systemy dachowe — zapowiada.

RIGA, dzięki modułowej formie pozwala na optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej, gwarantując dostępność produktu „od ręki”, bez konieczności oczekiwania na produkcję pod zamówienie.