Co warto wiedzieć o roletach okiennych dzień noc?

pokój
Nowoczesne przesłony tego rodzaju łączą w sobie efektowny wygląd oraz niezwykłą funkcjonalność. Pasy zaciemniające prezentują się bardzo dobrze wewnątrz pomieszczeń oraz patrząc od zewnątrz. Rolety dzień-noc nie wymagają od użytkownika specjalnej troski, ponieważ są zaimpregnowane przeciwpyłowo, czyli wykazują odporność na gromadzenie kurzu.

Co je odróżnia od rolet tradycyjnych?

Rolety dzień noc Łódź posiadają poziome pasy na tkaninie, które są mocniej i słabiej kryjące. W przypadku tradycyjnych rolet możemy operować ilością światła podczas podnoszenia i opuszczania i odsłaniania okna. Rodzaj dzień-noc daje możliwość sterowania oświetleniem na znacznie wyższym poziomie. Możemy bowiem wykonywać ruch pasm o różnej przezroczystości względem siebie. Wiele osób zastanawia się, czy ten rodzaj rolet prześwituje. Okazuje się, że odpowiednie ułożenie pasów zapewni całkowite odcięcie od promieni słonecznych oraz zasłoni nasze mieszkanie przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. Warto zainwestować w produkty wykonywane na zamówienie, dzięki czemu dopasujemy idealnie rozmiar do naszego okna.

Budowa rolet dzień-noc

Produkt jest wykonany z dwóch odmiennych materiałów, które są ułożone naprzemiennie. Równomierne rozłożenie pasów zaciemniających zapewni więc całkowitą prywatność oraz skutecznie ograniczy ilość promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Przezroczyste pasy są zazwyczaj wykonane z siateczki, a zaciemniające z poliestrowej tkaniny. Kolor rolet możemy wybrać w zależności od naszych potrzeb oraz stylu mieszkania. Niezależnie od wybranego koloru materiał wyróżnia wysoka nieprzepuszczalność światła. Montaż można przeprowadzić na 2 sposoby: uchwyty lub z wykorzystaniem dwustronnej taśmy. Rolety Łódź można zamontować na otworze okiennym lub bezpośrednio w nim. Sterowanie roletami dzień-noc Łódź jest bardzo proste i polega na pociągnięciu odpowiedniego sznurka, a materiał zacznie się podnosić lub opadać.

Zalety rozwiązania

Rolety dzień-noc Łódź można wykorzystać w różnych wnętrzach: biurach, mieszkaniach, balkonach, loggiach, łazienkach. Właściciele wnętrza docenią także niebanalny wygląd, a przezroczyste linie optycznie powiększą przestrzeń pokoju. Wybierając to rozwiązanie, nie musimy decydować się na zasłony i firanki, ponieważ rolety będą wystarczającym elementem ozdobnym i zasłaniającym światło. Niezwykle ważna jest łatwa regulacja ilości przepływającego światła. Do regulacji wystarczająca okaże się zmiana pozycji pasków. Niezwykle elegancji wygląd będzie pasował do każdego wnętrza, a szeroka gama kolorów zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.