Czy gotowy projekt domu może spełnić nasze wszystkie oczekiwania

dom

Zgłaszając się do biura projektowego, oczekujemy, że firma będzie w stanie zaproponować nam projekt domu dopasowany do naszych oczekiwań. Te oczekiwania mogą być różne. Niektórzy klienci rysują przed przedstawicielami przedsiębiorstwa dość wyrazistą wizję tego, w jakim miejscu chcą zamieszkać. Inni posługują się ogólnikami, ale też są w stanie wyróżnić, jakie kwestie traktują priorytetowo. Trzeci typ klientów jest bardzo otwarty na sugestie pracowników biura i liczy na to, że przedstawiona zostanie im opcja, która będzie strzałem w dziesiątkę. Czy wszystkim tym osobom mogą przypaść do gustu gotowe projekty domów? Dziś przyglądamy się tej sprawie dokładniej.

Gotowy projekt domu jednorodzinnego a klienci z mocno doprecyzowaną wizją

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że nawet gotowe projekty domów czasem posiadają rozwiązania opcjonalne. Nie chodzi jedynie o takie kwestie jak np. pergola. Klient może mieć również wpływ na to, ile pomieszczeń znajduje się na poddaszu. Nawet jeśli mamy jasno określone wymagania, warto sprawdzić też gotowe rozwiązania, bo możemy znaleźć wśród nich projekt, które realnie nas zainteresują.

Osoby, które mają bardzo jasno określone wymagania, mogą też skłonić się ku gotowym opcjom, gdy dowiedzą się więcej o cenach planów. Te wykonane indywidualnie, dla konkretnego klienta, mogą wiązać się ze sporymi wydatkami, sięgającymi nawet 30 tysięcy. Gotowe projekty domów to ogromna ilość wariantów: z garażem, bez garażu, z rozbudowanym, lub mniej rozbudowanym poddaszem, podpiwniczone lub niepodpiwniczone, posiadające różne możliwości ogrzewania (gazowe, na paliwo stałe, olejowe)… Opcji jest bardzo wiele. Rzetelne biuro projektowe może zaskoczyć taką liczbą wariantów nawet tych klientów, którzy przekraczają próg firmy z jasno postawionymi wymaganiami.

Kiedy jeszcze warto rozważyć gotowe projekty domów jednorodzinnych?

Takie rozwiązania sprawdzą się również u tych osób, które priorytetowo traktują jedynie kilka kwestii, a co do reszty nie mają sprecyzowanego zdania. Przeważnie biura projektowe dysponują nie tylko grafikami i rzutami, ale też i prezentacjami 3d oraz atrakcyjnymi wizualizacjami. Dzięki nim możemy sprawdzić, jak prezentują się różnorodne warianty ułożenia pomieszczeń, a nawet takie szczegóły, jak kolory elewacji.

Czy gotowy projekt domu będzie odpowiedni dla osób niezdecydowanych?

Trzecia grupa klientów jest najmniej zdecydowana. Jeśli należymy właśnie do tego grona, warto znaleźć biuro projektowe, które:

  • jest otwarte na kontakt z usługobiorcami

Ogromne znaczenie ma tutaj cierpliwość i życzliwość. Decyzja o tym, w jakim miejscu będziemy mieszkać (prawdopodobnie do końca naszego życia) może być stresująca. Dobry specjalista powinien nam pomagać, a nie sprawiać, że odczuwamy niepotrzebny dyskomfort;

  • w przystępny sposób tłumaczy kwestie związane z gotowymi projektami domów, w tym też zagadnienia techniczne

Zgłaszamy się do specjalisty, bo sami nie mamy wystarczających kompetencji, żeby zająć się projektem. Możemy natomiast oczekiwać od specjalisty tego, że przejrzyście wyłoży nam wszystkie najważniejsze kwestie. W dobrym biurze projektowym nawet całkowity laik bez jasno sprecyzowanych oczekiwań dot. projektu, powinien czuć się dobrze zadbany i wysłuchany.