Czy warto kupić basen ogrodowy?

basen

Przydomowy ogród czy letniskowa działka to doskonała lokalizacja dla ogrodowego basenu. Cieszyć się nim można bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z inwestycją budowlaną. W tej roli doskonale wypadają modele przenośne.

Basen ogrodowy – atrakcja dla całej rodziny

Z posiadania basenu ogrodowego wynika wiele korzyści. Przede wszystkim jest on atrakcją dla wszystkich domowników. Pozwala się zrelaksować w upalne dni letnie – przy wysokich temperaturach jest doskonałym sposobem na ochłodzenie. Jako miejsce do wspólnego odpoczynku i zabawy pozwala miło spędzić czas w gronie najbliższych osób, rodziny i przyjaciół. Ma to niebagatelne znaczenie zwłaszcza obecnie, gdy trzeba się liczyć z koniecznością odłożenia wakacyjnych wyjazdów na dalszy termin.

Basen ogrodowy – wygoda i oszczędność

Budowa tradycyjnego basenu murowanego to drogie i czasochłonne przedsięwzięcie wymagające sporo miejsca na posesji. Stelażowe czy rozporowe baseny ogrodowe można kupić m.in. w sklepie S-MUMO za nieporównywalnie mniejsze pieniądze. Ostateczna cena zależy od rodzaju basenu, jego wielkości i dodatkowych akcesoriów, niemniej każdy jest w stanie znaleźć wariant odpowiadający indywidualnym potrzebom i możliwościom finansowym. Wysokiej jakości baseny ogrodowe Intex lub innych sprawdzonych marek to nie tylko oszczędność, ale i wygoda. Basen jest zawsze dostępny i można do woli z niego korzystać przy sprzyjającej pogodzie.

Basen ogrodowy – jaki najlepszy?

Wybór odpowiedniego basenu ogrodowego jest podyktowany wieloma przesłankami. Baseny dzielą się na: dmuchane, rozporowe i stelażowe. Modele dmuchane są przeznaczone dla małych dzieci, z kolei o basenach rozporowych i stelażowych myśli się w przypadku rodziny. Różnice pomiędzy nimi dotyczą konstrukcji i wielkości. Baseny stelażowe są większe, a podstawę ich konstrukcji stanowi metalowy stelaż usztywniający ściany zbiornika. W basenach rozporowych, które są mniejsze, ściany usztywniają się pod wpływem wody wypełniającej zbiornik. Z racji na rozmiary modele stelażowe najlepiej nadają się do dużych ogrodów.