Czy warto montować piece gazowe kondensacyjne?

serwis

Koszty związane z ogrzewaniem przestrzeni mieszkalnych i uzyskania ciepłej wody użytkowej stanowią większą część opłat związanych z eksploatacją domu. Z tego względu, wybór odpowiedniego źródła ciepła to niezwykle istotna kwestia, która może pozwolić na uzyskanie efektywnego sposobu ogrzewania. Jednym z lepszych rozwiązań dostępnych aktualnie na rynku są gazowe piece kondensacyjne – umożliwiają one uzyskanie niezwykle wysokiej sprawności systemów centralnego ogrzewania. Jak działa nowoczesny piec gazowy kondensacyjny? Czy warto zdecydować się na jego montaż i na co zwrócić uwagę wybierając piec gazowy? Podpowiadamy!

Jak działają gazowe piece kondensacyjne?

Nowoczesne kotły kondensacyjne na gaz to urządzenia, których zasada działania opiera się na jednoczesnym wykorzystywaniu ciepła wytwarzanego podczas spalania gazu oraz ciepła znajdującego się w spalinach. Proces pobierania ciepła ze spalin jest możliwy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom wykorzystywanym w gazowych kotłach kondensacyjnych pozwalającym na schładzanie spalin w wymienniku ciepła do temperatury ok. 30–40° C. Powstała w ten sposób para wodna zostaje skroplone i oddaje swoje ciepło instalacji, która wykorzystuje je do ogrzewania przestrzeni mieszkalnej lub uzyskania ciepłej użytkowej. Pozwala to na uzyskanie niemal stuprocentowej sprawności całej instalacji oraz wykorzystanie do ogrzewania wody i domu niemal w całej energii uzyskanej ze spalania gazu.

Piece gazowe kondensacyjne – czy warto je montować?

Gazowe piece kondensacyjne to rozwiązanie, które jest coraz chętniej wykorzystywane w wielu gospodarstwach domowych. Wynika to z faktu, że spalanie gazu ziemnego to jedna z najbardziej efektywnych i najczystszych technologii grzewczych. Zdecydowanie się na montaż gazowego pieca kondensacyjnego pozwala na uzyskanie szeregu korzyści, do których można zaliczyć:
* niemal stuprocentowa sprawność,
* energooszczędność,
* ograniczenie emisji tlenku węgla,
* ograniczenie zużycia paliwa,
* zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i ciepła wodę użytkowa,
* zwiększenie bezpieczeństwa domowników,
* brak nieprzyjemnego zapachu i zanieczyszczeń,
* niemal bezobsługowa praca systemu..

Wybór gazowego kotła kondensacyjnego – na co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli gazowych pieców kondensacyjnych, jednak nie każdy z nich pozwoli na uzyskanie omówionych wcześniej korzyści. Aby możliwe było cieszenie się szeregiem zalet, jakie niesie za sobą montaż pieca zasilanego gazem ziemnym, warto dokładnie przyjrzeć się dostępnym rozwiązaniom i znaleźć właściwe. Jedną z lepszych ofert dostępnych na rynku posiada marka Daikin. Oferowane przez nią kotły kondensacyjne stanowią niezwykle zaawansowane rozwiązania technologiczne. Wybór gazowego pieca kondensacyjnego Daikin pozwala na uzyskanie niezawodnego i efektywnego energetycznie systemu ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.