Po czym poznać dobrego dewelopera?

dom

W każdym mieście, czy to dużym jak Warszawa, czy mniejszym jak Koszalin, na rynku inwestuje kilku, jak nie kilkunastu deweloperów. Różnorodna oferta, bardzo często różniąca się cena za metraż, nie zawsze jest jednym kryterium wyboru. Aby odpowiednio dobierać ofertę, a tym samym – wykonawcę trzeba zupełnie innego myślenia. Zobacz, jak poznać czy deweloper jest dobry i warto podpisać u niego umowę czy lepiej trzymać się z dala?

Kupno mieszkania to bardzo trudny proces, ale i ogromny stres. Wiele osób boi się, że wpłacając zaliczkę czy nawet całkowitą kwotę, nigdy nie zobaczą ani mieszkania, ani swoich pieniędzy – w końcu ile było takich sytuacji na rynku? Dlatego zamiast być mądrym po szkodzie, trzeba wiedzieć, w jaki sposób weryfikować dewelopera.

Patrz na jego przeszłość

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru dewelopera to jego opinia posprzedażowa z innych inwestycji. Jak przebiegał proces budowy, czy były opóźnienia, a jeżeli tak, w jaki sposób rekompensował swoim klientom niedotrzymanie terminów? Czy po sprzedaży oferował usługi remontowe, w końcu każdy budynek pracuje i mogą powstawać pęknięcia na ścianach, które są naturalnym procesem. Niby nieistotne, ale jak pięknie pokazują stosunek inwestora do swoich klientów, którzy to już zostawili u niego pieniądze.

Takie opinie pomogą także oszacować, czy nie jest to firma, która ma wątpliwą reputację. Wiele zrealizowanych inwestycji na koncie i nieposzargane dobre imię powoduje, że deweloper dalej będzie się starać, aby nie stracić w oczach, a tym samym pogorszyć swoją renomę.

Wiele sposobów finansowania

Nie tylko dobra opinia, ale też różne możliwości finansowania mieszkania to kolejne kryterium, które determinuje dalszą współpracę z inwestorem. Firmy, które znają swoje możliwości, nie boją się inwestycji i wszystko mają dopięte na ostatni guzik, nie boją się korzystać z rachunków powierniczych. Co to w praktyce oznacza? Chociażby to, że deweloper otrzyma pieniądze za zakupione mieszkania swoich klientów dopiero w momencie, gdy inwestycja zostanie ukończona, a także otrzyma niezbędne zgody na użytkowanie. Jednym z inwestorów, którzy korzystają z takiej metody finansowania jest profitdevelopment.com.pl.

Elastyczność na etapie budowy, możliwe zmiany w układach mieszkań, łączenie sąsiadujących lokali czy umawianie się z klientami na indywidualne ustalenia – choć to nie powinno być głównym kryterium wyboru dewelopera, to jest to miła opcja.