Czym się kierować wybierając bramę garażową?

garaż

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest trudnym zadaniem, ponieważ obecnie na naszym rynku dostępne są różne typy bram od automatycznych po klasyczne czy przesuwne.

Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny model warto bliżej przyjrzeć się poszczególnym funkcjom, dzięki czemu dopasujemy bramę do naszych potrzeb, rozmiaru garażu, auta oraz wielkości działki, na której usytuowany jest dom z garażem.

Bramy przesuwne.

To jeden z popularniejszych modeli bram, który cechuje przesuwanie boczne. Takie bramy garażowe mogą przesuwać się na jeden lub na dwa boki. Zaletą tego typu urządzeń jest fakt, że nie zajmują one zbyt dużo miejsca w trakcie otwierania. Ma to szczególne znaczenie wszędzie tam, gdzie mamy niewielką działkę i każdy kawałek przestrzeni jest na wagę złota.

Takie bramy przesuwne świetnie się nadają również na działki, na które wjazd jest prosto z ulicy. Ważne, aby były one automatyczne, gdyż w przypadku wjazdu bezpośrednio z ulicy, np. dość ruchliwej wyklucza wysiadanie z samochodu i ręczne otwieranie bramy.

Bramy roletowe.

Bramy roletowe inaczej określane bramami rolowanymi idealnie nadają się do garaży, w których mamy zajęty sufit w garażu. Niekiedy trzymamy tam podpięte różne sprzęty, np. deskę do pływania czy deskę snowboardową. Płaszcz takiej bramy nawijany jest na wał, dzięki czemu nie musimy pozostawiać wolnej przestrzeni ani wewnątrz garażu ani też na zewnątrz. To bardzo wygodny i praktyczny sposób na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Tego typu bramy najczęściej wykonane są z aluminium, a automatyka jest dość mocna, dzięki czemu otrzymujemy wysokiej klasy bramę. Plusem jest również odporność na korozję, która sprawia, że brama posłuży nam przez wiele lat.

Minusem takich bram jest zdecydowanie ich cena. Są bardzo trwałe, nie zajmują wiele miejsca, a zatem ich cena jest najwyższa. Jeśli decydujemy się na taki rodzaj bramy, to musimy się liczyć z wysoką ceną, jednak otrzymujemy w zamian funkcjonalny i trwały produkt na lata.

Bramy skrzydłowe.

Bramy skrzydłowe inaczej określane jako bramy rozwierne są obecnie najmniej popularne. Otwierane są na boki, tym samym zabierają sporo przestrzeni. Minusem jest również to, że nie ma tutaj automatyki, takie bramy otwierane są tylko ręcznie. Natomiast takie bramy są obecnie najtańsze.