Design – najważniejsze kryterium wyboru drzwi

drzwi

Przeprowadzamy remonty generalne, budujemy nowe domy, kupujemy mieszkania w zasadzie kilka razy w życiu. Wówczas musimy też wybrać drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. Znawcy tematu oczywiście natychmiast stwierdzą, że najpierw trzeba precyzyjnie określić szczegóły techniczne wszystkich drzwi. Jednak, cokolwiek mają oni do powiedzenia, to i tak najważniejszym kryterium wyboru jest design.

Drzwi mogą idealnie odpowiadać naszym wymaganiom, jeśli chodzi o materiał, z jakiego je wykonano, mogą mieć idealne wymiary, najwspanialsze zamki i zawiasy. Jeśli nie będą nam się podobać, jeśli nie będą odpowiadać stylowi wnętrz, jaki lubimy, to i tak ich nie kupimy. Bo przecież do wspaniałego domu, urządzonego w stylu industrialnym, nie wstawimy drzwi drewnianych, z dekoracyjnie rzeźbionymi elementami, które niemal wymagały mozolnej pracy snycerza.

Z kolei w urokliwej, góralskiej chacie z drewnianych bali nie zamontujemy drzwi z aluminiowymi elementami dekoracyjnymi. Na szczęście oferta drzwi jest ogromna i sprawdźmy w czym możemy wybierać.

Drzwi szklane

To absolutny przebój na rynku. Drzwi szklane doskonale spełniają funkcję jako drzwi wewnętrzne. Model ten idealnie odnajduje się we wnętrzach urządzonych w nowoczesny sposób. Szklane skrzydła można montować zarówno w ościeżnicach stałych, jak i regulowanych. Drzwi wykonuje się z bezpiecznego, hartowanego szkła, najczęściej o grubości 8 mm. W tafli szkła znajdują się otwory, które pozwalają na zamontowanie zawiasów i zamków.

Skrzydła drzwiowe okleja się drukowaną folią. Dzięki temu w pokojach dziecięcych na drzwiach mogą pojawić się motywy bajkowe czy kwiatowe. W innych pomieszczeniach znakomicie prezentują się naklejone fantazyjnie matowe powierzchnie. Efekty tych zabiegów są naprawdę spektakularne.

Okleina drewnopodobna oraz szklane i metalowe dekory

Prosta forma i bardzo ciekawy design – to określenia, które z pozoru powinny się wykluczać. Jednak w przypadku drzwi są jak najbardziej trafnie użyte obok siebie. Prosty kształt drzwi oraz ogromna liczba oklein drewnianych i drewnopodobnych do wyboru wpisują się w ciekawy design poprzez wykorzystanie elementów dekoracyjnych ze szkła lub metalu.

Skrzydła drzwiowe mogą być dzielone nawet niewielkimi elementami szklanymi, co sprawia, że wizualnie wyglądają one na lekkie i delikatne, nie mówiąc już o tym, że przedostające się przez nie światło jest źródłem wspaniałych efektów. Skrzydła drzwiowe mogą być też zdobione elementami metalowymi, które układa się w różnych konfiguracjach, w zależności od modelu. Ten rodzaj drzwi jest niezwykle uniwersalny. Bardzo dobrze będą wyglądać we wnętrzach urządzonych zarówno w klimatach tradycyjnych i klasycznych, jak i tam, gdzie wyraźne dominuje styl nowoczesny.

Drzwi w skandynawskim albo rustykalnym stylu

Dobierając drzwi do obu rodzajów wnętrz trzeba przede wszystkim  pamiętać, że powinny one eksponować piękną fakturę drewna. Oczywiście może to być znakomita okleina drewniana, która sprawia, że bardzo trudno odróżnić ją od naturalnego drewna. Wybierać warto te modele, które prezentują piękne słoje drewna, przetarcia czy też celowe niedociągnięcia powstające zwykle przy malowaniu pędzlem. Dla uzyskania najlepszych efektów, drzwi należy dobierać kolorem do pozostałych mebli.  Wśród rodzajów oklein drewnianych warto szukać tych, które najlepiej oddają skandynawskiego ducha i imitują takie drewno, jak:  dąb skandynawski, dąb śnieżny czy też norweską sosnę.

Odpowiednich wizualnie drzwi dobrze jest szukać w sklepach dysponujących dużą ofertą, bo wówczas znacznie sprawniej cały proces można przeprowadzić. Zajrzyj na stronę www.solidnedrzwi.pl. Tu zgromadzono ponad 4000 modeli różnych producentów, a fachowa załoga pomoże Ci sprecyzować wszystkie szczegóły techniczne, byś wkrótce mógł cieszyć się drzwiami idealnie dobranymi pod każdym względem.