Dlaczego warto zainstalować kocioł kondensacyjny?

Dlaczego warto zainstalować kocioł kondensacyjny?

Kotły kondensacyjne to jedne z najpopularniejszych urządzeń grzewczych w naszym kraju. Są nie tylko ekonomiczne, ale także bezobsługowe. Co więcej, nie wymagają składowania opału czy pozbywania się popiołu. To jednak tylko część ich zalet.

Kocioł gazowy kondensacyjny, pompa ciepła, piec zasypowy czy kocioł na pellet – choć sposobów na ogrzewanie domu jest wiele to właśnie kotły gazowe cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością.

Zalety kotłów gazowych

Kocioł gazowy jest w stanie ogrzać nie tylko dom, ale także wodę do mycia naczyń i kąpieli, czyli tzw. ciepłą wodę użytkową. Odpowiednio dobrana moc kotła sprawi, że będzie on zużywał tyle gazu, ile potrzebuje (nie więcej co mogłoby wygenerować większe koszty) i z powodzeniem ogrzeje nim zarówno dom, jak i c.w.u.

Kotły gazowe dwufunkcyjne ogrzewają wodę użytkową w sposób przepływowy przez co nie mają zbiornika ciepłej wody, a ilość ciepłej wody zależy wyłącznie od mocy grzewczej kotła. Kotły jednofunkcyjne zaś ogrzewają wodę użytkową w osobnym zbiorniku, a jej ilość zależy wówczas od wielkości i pojemności zbiornika. Gdy podłączymy do zbiornika cyrkulację wody użytkowej kocioł będzie mógł współpracować także np. z kolektorami słonecznymi.

Ogrzewanie gazowe niemal nie emituje spalin. Przyczynia się też do poprawy jakości powietrza. Nic dziwnego, że wymieniając stary nieekologiczny piec na nowoczesny kocioł gazowy można otrzymać dotację nawet do 9 tysięcy złotych! Na kotle gazowym oszczędzamy także w inny sposób. Dzięki jego wysokiej sprawności oszczędzamy paliwo, a więc obniżamy koszty energii grzewczej.

Piec gazowy daje też duży komfort obsługi. Jest bezobsługowy i wymaga jedynie corocznych przeglądów serwisowych. Szukasz wysokiej jakości kotła gazowego? Więcej informacji znajdziesz na https://www.defro.pl/k,82,kotly-kondensacyjne-na-gaz.html .

Gazowe kotły kondensacyjne

Obecnie największą popularnością cieszą się kotły kondensacyjne, które mają dużą przewagę nad kotłami tradycyjnymi. Nic dziwnego! Ich sprawność jest wyjątkowo wysoka, bowiem sięga nawet 107 procent – co często nie jest osiągalne w przypadku innych źródeł ciepła. Kotły kondensacyjne zużywają dzięki temu kilkanaście procent mniej gazu niż tradycyjne, a tym samym generują spore oszczędności.

W kotłach gazowych niezwykle istotna jest jakość wykonania. W urządzeniach szczególnie ważny jest palnik i wymiennik. Z tego względu znani, doświadczeni producenci wyposażają kotły w wymienniki najwyższej jakości, np. Inox, które są jednymi z najlepszych na rynku. Ponadto, wiedzą oni jak ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego też kotły wyposażone są w specjalne zawory, które minimalizują ryzyko usterki do zera.