Domy i domki modułowe – co to jest i kiedy potrzebujesz takiego rozwiązania?

dom

Budownictwo modułowe to coraz częściej spotykany system stawiania domów, który charakteryzuje się krótkim czasem wykonania, wyjątkową estetyką i zastosowaniem najnowszych technologii. Pozwala on na postawienie wymarzonego domu, który bez problemu będzie można przetransportować, kiedy będziemy chcieli zmienić miejsce zamieszkania. Czym są domy modułowe i dlaczego warto w nie zainwestować?

Domy modułowe – co to takiego?

Domy modułowe powstają w specjalnych halach produkcyjnych, dzięki czemu teren, na których mają zostać umieszczone, nie ulega zniszczeniu. Czas wykonania takich obiektów jest kilka razy krótszy niż wynosi budowa tradycyjnych domów, co jest jednym z wyróżników tego nowoczesnego systemu.

Obiekty te składają się z modułów, które można ze sobą łączyć w różnych konfiguracjach. W dowolnym czasie można także dom rozbudować o kolejne elementy, które zwiększą powierzchnię użytkową. Domy modułowe mogą być używane przez cały rok. Zamontowane są w nich instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne, możliwa jest również klimatyzacja.

Domy budowane w tej technologii wyróżniają się również niesamowitą estetyką. Modele obiektów modułowych można zobaczyć na stronie jednego z ich producentów http://modularsystem.pl/oferta/innowacyjne-systemy-modulowe/. Wygląd domów zawdzięczamy wysokiej jakości materiałom, z których zostały wykonane poszczególne elementy budynku, a także nieszablonowym pomysłom na projekt.

Zastosowanie domów modułowych

Domy modułowe mogą pełnić rolę całorocznych domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Możliwa jest również budowa obiektów wielorodzinnych na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego, deweloperów i spółdzielni mieszkaniowych. Domy modułowe mogą także być budynkami zamieszkania zbiorowego, czyli akademikami, internatami, czy nawet hotelami. Niektórzy natomiast decydują się na wykorzystanie obiektów modułowych na potrzeby biura.

Dlaczego warto mieć dom modułowy?

Osoby, które decydują się na domy modułowe, wśród zalet najczęściej wymieniają czas. Obiekty te są tworzone w halach produkcyjnych, dlatego wszystko przebiega sprawniej. Ponadto, nie trzeba cały czas pilnować ekipy budowlanej, jak bywa w przypadku stawiania tradycyjnych domów. Decydując się na takie domy, o nic nie trzeba się martwić. Do zalet można zaliczyć również wybór przestrzeni. Ilość modułów ustalana jest z klientem indywidualnie, podobnie jak ich wymiary. W każdym momencie można zdecydować się na pomniejszenie lub powiększenie przestrzeni, nawet po dłuższym czasie użytkowania. Na plus jest także mobilność takich domów. Kiedy podejmiemy decyzję o przeprowadzce, nie musimy sprzedawać czy wynajmować obiektu. Może on jechać razem z nami, ponieważ transport modułów nie jest bezproblemowy i nie wpłynie negatywnie na dom.

Jak widać, domy modułowe są ciekawą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. W krótkim czasie można mieć dom marzeń, który będzie nie tylko stylowo wyglądał i przyciągał spojrzenia innych, ale na dodatek będzie mobilny i w każdej chwili będzie można go powiększyć.