Drabina i jej zastosowania w domu

drabina

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad kupnem drabiny dwustronnej do domu? Być może wydaje Ci się, że taki sprzęt prawie do niczego Ci się przyda, a poza tym będzie tylko niepotrzebnie zajmował miejsce. Okazuje się jednak, że drabiny mogą pełnić wiele pożytecznych, a nawet estetycznych funkcji w każdych czterech kątach. Dodatkowo, wiele z nich posiada tak kompaktowe wymiary i niewielką wagę, że ich przechowywanie przestało być jakimkolwiek problemem, także na niewielkim metrażu. Dlaczego poznaj wszystkie powody, dla których powinieneś zaopatrzyć się w drabinę dwustronną!

Drobne prace w domu

Podstawową funkcją drabiny jest oczywiście ułatwienie dostępu do wyższych elementów pomieszczenia, takich jak meble, karnisz, lampa czy sufit. Chociaż wydaje się, że spokojnie poradzimy sobie bez drabiny, np. zastępując ją taboretem, jest to bardzo niebezpieczne – takie rozwiązania często prowadzą do groźnych wypadków. Starcie kurzu z szafy czy wymiana żarówki to czynności, które trwają zazwyczaj kilka minut, jednak wieszanie zasłon, mycie okien czy malowanie wymagają często dłuższej chwili spędzonej w niewygodnej dla nas pozycji, przy której bardzo łatwo stracić równowagę. Lepiej się przed tym zabezpieczyć kupując właściwy do tego sprzęt, taki jak drabiny dwustronne. Zapewnią nam one nie tylko właściwą stabilność, ale również komfort pracy i wygodę, która znacznie przełoży się na nasza efektywność, mobilność i satysfakcje. W dłuższej mierze, drabina prowadzi do znacznej oszczędności czasu i siły.

Element designu

Drabiny to także jeden z nowszych trendów jeśli chodzi o aranżacje wnętrz! Doskonale sprawdzają się jako regały np. na rośliny doniczkowe – szczególnie dobrze współgrają z roślinami wiszącymi lub kaktusami. Na tego typu oryginalnym regale możemy również postawić ulubione książki, dekoracje czy kolekcje płyt. Po za tym, wiele osób stosuje je jako specyficzny rodzaj gazetnika czy wieszak na ubrania. Pomysły te z powodzeniem możemy wprowadzać we wnętrzach w stylu skandynawskim, industrialnym, loftowym i minimalistycznym. Nie wyklucza to oczywiście użycia tak wykorzystanej drabiny jako narzędzia, wtedy kiedy tego potrzebujemy. Takie podwójne zastosowanie pozwoli nam osiągnąć podwójne korzyści: estetyczne i użytkowe!

Jak widać, drabiny dwustronne mogą z powodzeniem pełnić wiele funkcji. Ten jednorazowy zakup to także inwestycja na długie lata, bowiem drabiny renomowanych producentów wyróżniają się wieloletnią bezawaryjnością. Kupując drabinę dwustronną postawmy zatem na sprawdzoną firmę – potem zostaje tylko cieszyć się przydatnym sprzętem.