Drewniana szafa jako podstawowy element wyposażenia

drewno

Szafy służą do przechowywania ubrań, ręczników czy pościeli. Ten niezwykle praktyczny mebel możesz ustawić w przedpokoju, sypialni czy pokoju dziecka. Dlaczego warto kupić szafę drewnianą?

Szafa – tradycyjny mebel

Szafa drewniana, to tradycyjny mebel, który możemy spotkać w każdym domu na przestrzeni wielu wieków. Szafy drewniane pojawiają się zarówno w bardzo bogatych pałacach, jak i w biednych ludowych chatach. Zarówno biedni, jak i bardzo bogaci na przestrzeni wieków wykorzystywali szafy przede wszystkim do przechowywania odzieży, a czasami również pościeli. Szafy zawsze były bardzo wygodnym meblem pozwalającym na przechowywanie dużej ilości odzieży, a jej przechowywanie również mogło przebiegać w różnych płaszczyznach, gdyż szafy często zawierają nie tylko drążki do umieszczania ubrań na wieszakach, ale także posiadają półki, a nawet szuflady, aby w należyty sposób można było w nich zachować ład i porządek. Do dziś dnia wielu ludzi docenia przechowywanie odzieży w szafach i niemal w każdym domu takie meble znajdujemy. Najczęściej są one wykonane z płyty meblowej, drewna, a nawet z tworzyw sztucznych. Najbardziej cenione na przestrzeni wieków, jak i cenione dzisiaj są szafy z litego drewna, które nieraz świadczyły o zamożności ich właściciela. Spoglądając w przeszłość możemy widzieć szafy bogato zdobione różnymi rysunkami, ale również zdobione rzeźbami, które możemy zobaczyć w niejednym pałacu.

Szafa – ukryta za drzwiami

Współczesna szafa może być zabudowana lub wolnostojąca, może mieć drzwi klasyczne lub przesuwane. Klasyczna szafa drewniana posiada z reguły troje lub dwoje drzwi, które niejednokrotnie wyznaczają poszczególne jej części. Z reguły jest to część z drążkiem do zawieszania ubrań i druga zawierająca półki i ewentualnie szuflady. Szuflady możemy znaleźć również bardzo często w dolnej części szafy pod jej drzwiami. Tak naprawdę potencjał szafy i jej przydatność dla nas poznajemy po otwarciu jej drzwi. Szafa drewniana jako klasyczna szafa wolnostojąca potrafi też być doskonałym meblem ozdobnym w mieszkaniu, jednak prawda o szafie kryje się w jej wnętrzu, które w przypadku szafy wykonanej z litego drewna gwarantuje zastosowanie również naturalnych drewnianych materiałów. Musimy pamiętać, że szafa drewniana może okazać się też doskonałą inwestycją, gdyż wiele mebli tego rodzaju potrafi zyskiwać na swojej wartości, czego w przypadku szaf wykonanych z płyty meblowej nie można zauważyć.

Szafa – nowoczesny mebel

Szafa drewniana nawet współcześnie może uchodzić za mebel nowoczesny. O nowoczesności oferowanych szaf wykonanych z drewna, decyduje przede wszystkim ich design. Oczywistym jest również, że na atrakcyjność szafy dla współczesnego użytkownika może mieć wpływ zastosowanych materiałów, którymi może być użycie do wyprodukowania mebla bardzo egzotycznych rodzajów drewna. Warto zainwestować w dobrze wyglądającą i spełniającą nasze oczekiwania względem jej wnętrza drewnianą szafę, bo jej zakup po wielu latach może okazać się dobrą inwestycją.