Drzwi, czyli najważniejszy element domu

drzwi

Nie można zanegować tego, że bez drzwi nie ma domu. W prehistorii były one pierwszym widocznym elementem zagospodarowania naturalnej przestrzeni jako domu. Jaskinia, w której ktoś mieszkał zawsze musiała być nakryta jakimś głazem lub innym elementem, który będzie bronił mieszkańców. Choć teraz już na pierwszy rzut oka widać, kiedy skończyła się natura, a gdzie stoi już dom, to wciąż nadal każdy z nich posiada drzwi wejściowe.

Jakie funkcje pełnią drzwi w domu?

Zastanówmy się przez chwilę, czym są dla nas drzwi. Można by powiedzieć, że są tylko jednym z wielu części składowych naszego domu, jednak naprawdę wcale tak nie jest. Drzwi pełnią wiele funkcji dość podstawowych w naszym życiu. Przede wszystkim są pierwsza przeszkodą na jaką natrafi ewentualny rabuś lub inny nieprzychylnych nam ludzi. Drzwi do domu odgradzają nas od wszystkiego co niepotrzebnie mogłoby nam zaszkodzić. Tak więc dają nam poczucie bezpieczeństwa. Nie działa to jednak tylko w jedną stronę. Drzwi zasłaniają również wszystko to co we własnym mieszkaniu chowamy przed światem. W zamkniętym przez nas pomieszczeniu mamy poczucie zachowanej prywatności. Jest to tym ważniejsze, że wszystkie nasze dobra zarówno materialne i duchowe w postaci konkretnych relacji z naszymi współlokatorami, są potrzebne nam na co dzień do życia i każdy człowiek chce wiedzieć, że za drzwiami zostawia je bezpieczne.

Drzwi w każdym domu to mnóstwo wspomnień i związanych z tym emocji. Ile razy kazałeś lub kazałaś wynosić się komuś za nie? Ile spośród was trzasnęło drzwiami z wściekłości? A ile razy ktoś na kogo czekaliście z utęsknieniem pojawiał się w nich niespodziewanie. Za każdym razem, gdy drzwi otwierały się lub zamykały w twoim życiu zaczynała się jakaś nowa historia. Są one otworem do naszych domów i naszych rodzin. Dlatego drzwi są tak ważne.

Dlaczego warto w drzwi zainwestować?

Jak często widziałeś na drzwiach zacieki, uwypuklenia od wilgoci. Bardzo często zniszczone drzwi nie są wcale winą zaniedbania właścicieli, a były wykonane z nieodpowiednich materiałów i nie wytrzymały zbyt długo. Skoro drzwi są naszym strażnikiem i powiernikiem naszych domowych sekretów, nie powinno się na nich zbędnie oszczędzać. Niech zakup drzwi do twojego domu stanie się mądrą i przemyślaną inwestycją. Niech kiedyś ktoś wspomina je z nostalgią, wyprowadzając się. Niech drzwi w twoim domu również będą niepowtarzalną bramą i niezastąpionym wejściem do twojego świata.

Drzwi są wszystkim tym, co wpuściłaś do swojego domu i tym co z niego wyrzuciłaś. Drzwi są integralną częścią twojego domu i twojej historii mieszkania w nim. Dlatego powinnaś lub powinieneś zastanowić się dobrze zanim zakupisz drzwi do domu. Niech będą wykonane z dobrego materiału, tak by mogły służyć ci na długie lata. To samo tyczy się procesu zakładania ich. Jeśli ta czynność będzie źle wykonana, może to poważnie zaszkodzić drzwiom. Dlatego jeśli nie jest się pewnym tego czy umie się dobrze to zrobić, to najlepiej wezwać fachowców. Drzwi nie są czymś na czym powinno się oszczędzać.