Dwustopniowa pompa ciepła

rury

Instalując w swoim obiekcie mieszkalnym lub biurowym pompę ciepła stajemy przed nie lada wyzwaniem – na którą bowiem najlepiej się zdecydować? Która w pełni zaspokoi nasze potrzeby umożliwiając jednocześnie poczynienie oszczędności? Odpowiedź na to pytanie znalazła firma Vatra, która to swoim klientom oferuje dwustopniową pompę Vatra MEZO charakteryzującą się ponadprzeciętną wydajnością, eleganckim designem oraz kompaktową budową, dzięki czemu na pewno znajdzie się dla niej miejsce w naszym domu lub miejscu pracy. Co charakteryzuje opisywaną w ramach artykułu pompę?

Pompa dwustopniowa

Pompa dwustopniowa charakteryzuje się tym, żę, pozwala ona podgrzać zastosowaną w systemie wodę do temperatury nawet 60-65 stopni Celsjusza…i to bez implementowania dodatkowego źródła ciepła. Jej wydajność eliminuje także konieczność wykorzystywania w ramach instalacji dodatkowych zasobników płynu, a więc już na etapie montażu i dostosowywania pod wymogi klienta liczyć się możemy ze znacznymi oszczędnościami. Staną się one jeszcze bardziej widoczne w przypadku długofalowego użytkowania systemu, w którym istotny komponent stanowi pompa dwustopniowa Vatra.

Nie można również zapomnieć, że urządzenie to zaprojektowane zostało z myślą o użytkownikach indywidualnych, a więc jego budowa jest niezwykle prosta, a użytkowanie go nie stanowi żadnego problemu. Posiadacz produktu może w mgnieniu oka zmienić wydajność z jaką pompa pracuje, dostosowując jej osiągi w zakresie od 20 do 100 procent przy pomocy pokrętła typu „scroll”. Dzięki temu operator nie jest zdany na komputer sterujący i w przypadku, gdy nie ma potrzeby nadmiernego dogrzewania pomieszczeń może on samodzielnie zmniejszyć efektywność pracy pompy, jednocześnie redukując jej zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Kompleksowa instalacja

W przypadku, gdy dwustopniowa pompa ciepła Vatra MEZO ma wejść w skład kompleksowej instalacji montowanej w obiekcie wielkopowierzchniowym, takim jak na przykład szpital, pływalnia, czy obiekt sportowy, możliwe jest jej wyposażenie w sterownik dedykowany, który automatyczne dostosowywać będzie temperaturę wody w instalacji w zależności od panujących warunków oraz ustawionych przez operatora parametrów.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na dwustopniowy wariant produktu? Przede wszystkim dlatego, iż zastosowanie modułów dwukrotnie skraca czas nagrzewania płynu do zadanej temperatury, dzięki czemu temperatura poszczególnych pomieszczeń podnoszona jest nie tylko szybciej ale i efektywniej. Krótszy okres dogrzewania równa się znacznym oszczędnościom i zauważalnemu podniesieniu komfortu pracy, zabawy, czy wypoczynku. Na koniec należy także nadmienić, iż produkt Vatra legitymuje się wysoce konkurencyjną ceną, a z uwagi na ten fakt pozostawia podobne produkty innych firm daleko w tyle. Warto się na niego zdecydować jeżeli zależy nam nie tylko na wydajności, ale i na zauważalnym ograniczeniu wydatków eksploatacyjnych. Dość powiedzieć, że w tej kategorii cenowej ze świecą szukać oferty charakteryzującej się lepszym stosunkiem jakości do ceny.