Ekogroszek? Oto 5 powodów, dla których warto wybrać taki sposób ogrzewania domu

serwis

Ogrzewanie domu przy wykorzystaniu ekogroszku to rozwiązanie, na które decyduje się znaczna część osób, które budują dom lub mają taką inwestycję w planach. Skąd takie zainteresowanie tego typu paliwem? Otóż ten właśnie sortyment węgla kamiennego ma naprawdę sporo zalet, a przede wszystkim wpisuje się w ekologiczny trend, z jakim mamy obecnie do czynienie w każdej dziedzinie naszego życia. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie paliwo wybrać, aby ogrzewać dom, podpowiadamy dlaczego warto postawić na wysokiej jakości ekogroszek.

1. Możesz zaoszczędzić

Wpisujesz w wyszukiwarkę, np. ekogroszek podlaskie i zapewne oczekujesz ofert z niską ceną. Słusznie. Ten rodzaj paliwa stanowi jedno z tańszych rozwiązań dla ogrzewania domu. Warto jednak pamiętać, że kierowanie się w wyborze wyłącznie ceną to niekoniecznie dobra strategia. Istotne, aby producent ekogroszku gwarantował nam przy dobrej cenie ekogroszek o właściwych parametrach (m.in. w zakresie kaloryczności, czy wielkości granulatu). Takie bowiem zapewnią wydajność i mniejsze zużycie węgla podczas spalania.

Jak sprawdziliśmy w ofercie jednego z czołowych dostawców ekogroszku na https://energobielsk.pl/, dobrej jakości ekogroszek spala się w prawidłowy sposób, tym samym zapewniając dłuższą żywotność kotła i przewodów kominowych. A to oznacza oszczędność m.in. na wydatkach związanych z naprawą, czy wymianą pieca.

2. Dbasz o środowisko naturalne

Ekogroszek jest eko! Jeśli zdecydujesz się na nowoczesny kocioł klasy 5. w wyniku spalania przedostawać się będą do powietrza jedynie znikome ilości dwutlenku węgla i związków dwutlenku siarki. Dobrej jakości ekogroszek nie generuje również po spaleniu dużej ilości popiołu.

3. Jest Ci wygodnie

Wystarczy wybrać nowoczesny kocioł z automatycznym podajnikiem i można zapomnieć o podawaniu ekogroszku na kilka dni! To zdecydowanie wygodna opcja zarówno dla Ciebie, jak i pozostałych domowników. Dostępność nowoczesnych kotłów jest obecnie naprawdę szeroka i nie trudno znaleźć komfortowe rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku konkretnej instalacji CO. Co więcej, ekogroszek pakowany w odpowiedni sposób jest wygodny w przechowywaniu, łatwy w podawaniu do kotła, a przy tym pozwala utrzymać pomieszczenie kotłowni w czystości.

4. Masz szansę skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej

Inicjatywy proekologiczne są realnie doceniane. Na przykład poprzez rządowe ulgi i dotacje. Decydując się na termomodernizację i wymianę starego kotła na nowoczesne, przyjazne środowisku urządzenie możesz liczyć na zwrot części poniesionych na inwestycję kosztów. Sam ekogroszek jest z kolei tani, dlatego w takim przypadku wydatek na instalację grzewczą i jej eksploatację wcale nie jest wysoki.

5. Możesz swobodnie wybrać ekogroszek najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb

Tak, jak w przypadku kotłów na ekogroszek, tak i w zakresie samego paliwa masz do wyboru kilka opcji. Ekogroszek oferowany jest w różnych wariantach różniących się nie tylko ceną, ale i kalorycznością (więc i wydajnością), zawartością popiołu, czy siarki. Te parametry są zawsze standaryzowane. Wystarczy dobrać opcję do indywidualnych preferencji.