Farbry profesjonale – warto w nie inwestować

ekipa

Inwestor zawsze staje przed dylematem: płacić więcej i postawić na jakość czy zdecydować się na „marketowy” produkt. Nasza odpowiedź może być tylko jedna – warto inwestować w produkty najwyższej jakości.

Farby profesjonalne a marketowe

Jaka jest różnica między farbami z promocji w gazetce z marketu a produktami profesjonalnymi z najwyższej półki ? Dlaczego za niby ten sam produkt trzeba zapłacić kilka razy więcej i czy w ogóle się to opłaca ? Postaramy się to nieco wyjaśnić.

Malowanie dachu

Powierzchnia dachu który chcemy pomalować jest zazwyczaj duża a więc i nakłady na zakup farbę są spore. Możemy wybrać tanią farbą z marketu czy popularnego portalu aukcyjnego – za pojemnik 5 litrowy wydamy nawet mniej niż 100 złotych. Drugą opcją jest zakup profesjonalnej farby Noxyde Mathys gdzie za tę samą pojemność zapłacimy ponad trzy razy tyle. Ktoś może pomyśleć: gdzie tu oszczędność, tańszą farbą pomaluję trzy razy za tę samą cenę ale…

Farba Noxyde Matyhs tworzy elastyczną – pokreślimy to jeszcze raz – elastyczną powłokę. Pamiętajmy że metalowy dach może się nagrzać w upalne dni do nawet 50 stopni a temperaturą zimą spada nierzadko poniżej 20 stopni. Metal pracuje a profesjonalna, elastyczna farba razem z nim. Stosując zwykłą, tanią farbę możemy być niemal pewni że już po jednym sezonie pojawią się pierwsze pęknięcia a po drugim z naszego dachu farba zacznie odchodzić. W takim wypadku staniemy przed koniecznością usunięcia starej powłoki i położenia nowej. O ile wykonujemy to sami – pół biedy – ale kiedy przyjdzie nam opłacić fachowców sprawa staje bardzo nieopłacalna.

Usuwanie starej farby

Wyobraźmy sobie że mamy do pomalowania na przykład starą poręcz na której znajdują się dwie lub trzy warstwy starej farby. Wyobraźmy sobie ile dziesiąt godzin zajmie nam usunięcia ręcznie bądź mechanicznie poprzedniej powłoki i przygotowanie jej do gruntowania. Jeżeli lubimy to robić i nie zajmujemy się tym zawodowo – w porządku; jednak jeżeli jesteśmy profesjonalistami nie możemy sobie na to pozwolić. Z pomocą przychodzi środek do usuwania farb Rust-Oleum. Znaczenie efektywniejszy od konkurencyjnych środków, wolny od chlorku metylenu, działający także w temperaturze poniżej 0 stopni. Środek w firmie żelowej pasty cechuje szybkie działanie; daje sobie radę także z usuwaniem klejów.

Farby profesjonalne to rozsądny wybór

Trwałość powłoki, oszczędzone roboczogodziny, nerwy i czas który musimy przeznaczyć na znalezienie i nadzór nad fachowcami, efekt wizualny i zabezpieczający…. mogli byśmy tak długo wymieniać. Wniosek jest jeden – na farbach nie należy oszczędzać.