Firma budowlana – jaką wybrać?

dom

Od tego, jaką firmę budowlaną wybierzemy będzie zależeć to, jak szybko będziemy mogli zamieszkać w swoim własnym, wymarzonym domu. Trzeba też pamiętać o tym, że liczy się nie tylko czas, ale i jakość wykonania poszczególnych prac. Dlatego ekipę budowlaną należy wybierać rozważnie. Gdzie rozpocząć swoje poszukiwania i na co zwrócić uwagę wybierając firmę budowlaną?

Gdzie szukać specjalistów?

W pierwszej kolejności warto rozpytać się znajomych czy w ostatnim czasie nie robili remontu czy nie budują domu i czy mogą polecić ekipę budowlaną. Opinie o firmach budowlanych można też sprawdzić na lokalnych forach internetowych czy portalach z branży budowlanej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze firmy budowlanej?

Przy wyborze firmy, której powierzymy budowę naszego domu, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim, jeśli zdecydujemy się już na usługi konkretnej firmy, musimy podpisać z nią umowę. Jeżeli wykonawca nie będzie chciał jej podpisać, powinna nam się zapalić czerwona lampka. W takiej sytuacji nie warto negocjować, tylko poszukać kolejnego wykonawcy. Trzeba pamiętać, że umowa powinna chronić obie strony – zarówno wykonawcę, jak i zleceniodawcę. Dlatego też powinna być jak najbardziej szczegółowa.

Jeżeli szukamy firmy, która ma budować dom, warto rozejrzeć się za taką, która będzie oferowała jak najszerszy zakres wykonywanych usług. Obecnie coraz bardziej popularne stają się firmy, które oprócz robót budowlanych oferują także pomoc przy uzyskaniu pieniędzy na finansowanie budowy, a także pomoc przy wyborze projektu domu. Przykładem może być tutaj firma https://new-house.com.pl/.

Przed wyborem wykonawcy dobrze jest też zapoznać z jego kwalifikacjami – czy posiada odpowiednie uprawnienia do wykonywania poszczególnych prac.

Uwagę należy też zwrócić na ceny oferowane przez firmę. W tym celu dobrze jest zrobić rozeznanie wśród cen w danym regionie. Jeżeli wydadzą nam się podejrzanie niskie, lepiej poszukać innego, solidniejszego wykonawcy.