Fit out, czyli oszczędzaj czas i pieniądze

remont

Każdy remont to trudny czas. Opóźnienia, brak materiałów i inne problemy sprawiają, że często frustracja sięga zenitu. W przypadku remontów biur mamy jeszcze większy kłopot – wszelkie przesunięcia czasowe powodują bowiem straty finansowe dla naszego przedsiębiorstwa. Jak zatem bezproblemowo wyremontować miejsce pracy? Fit out to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą szybko przejść przez trudny czas remontu.

Fit out – co to takiego?

Fit out to stosunkowo młoda usługa na polskim rynku. Polega ona na połączeniu wszystkich etapów zmian remontowych w projekt, za który odpowiedzialna jest jedna firma. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu i wygodę. Dzięki fit outowi unikniemy zatrudniania kilku ekip remontowych – oddzielnej do każdego zadania. To z kolei sprawi, że ominiemy kłopoty związane z opóźnieniami czy zrzucaniem odpowiedzialności za niedociągnięcia z jednego wykonawcy na drugiego.

Kompleksowa obsługa w dziedzinie aranżacji biur to ogromne ułatwienie. Dobra firma fit outowa może bowiem zrobić wszystko, czego będziemy potrzebowali w czasie renowacji miejsca pracy. Często współpraca rozpoczyna się od stworzenia projektu, wyboru farb, mebli czy wykładzin. Następnie firma fit outowa przeprowadza nas przez kolejne etapy remontu, organizując niezbędne wsparcie w postaci fachowców do różnych prac. Finalnie otrzymujemy końcowy produkt – w pełni wyremontowane biuro, dostosowane do naszych potrzeb.

Fit out i rekomendacje

Choć fit out jest wciąż młodą dziedziną, już istnieje wiele firm, konkurujących ze sobą na tym obszarze. Aby wybrać najlepszą z nich, warto zapoznać się z rekomendacjami, tym bardziej że mamy zamiar powierzyć danemu przedsiębiorstwu wykonanie remontu od A do Z.

Wybierając się na spotkanie z przedstawicielem firmy fit outowej, warto też przygotować zestaw pytań, które powinniśmy mu zadać. Uczciwy wykonawca powinien na nie otwarcie odpowiedzieć, nie bojąc się wziąć odpowiedzialności za powierzone zadania. Na spotkaniu zapytaj:

  • Jak skonstruowana jest umowa?
  • Ile zleceń w tej chwili wykonuje firma?
  • Czy dysponuje ona odpowiednim zapleczem kadrowym do wykonania twojego zlecenia w wyznaczonym czasie?
  • Czy istnieje możliwość stworzenia projektu biura lub zlecenia jego wykonania wskazanemu przez ciebie projektantowi?
  • Jak będzie wyglądała współpraca twojego przedsiębiorstwa z firmą fit outową po zakończeniu remontu?

Dzięki tym pytaniom będziesz mógł nieco poznać swojego potencjalnego wykonawcę. Warto też pamiętać, że niektóre firmy proponują ciekawe warunki współpracy na przyszłość, na przykład w przypadku, gdy konieczne będą poprawki lub konserwacja wykonanych prac.

Fit out – czy to rozwiązanie jest bez wad?

Stworzyliśmy wiele różnorakich opcji, które mają pomagać nam w każdej dziedzinie życia, jednak nawet najbardziej rewolucyjne rozwiązanie ma zarówno zalety, jak i wady. Niewątpliwe plusy współpracy z firmą fit outową podaliśmy wyżej. Jeśli zaś chodzi o minusy, to możemy wskazać jedynie jeden aspekt – cenę. Fit out nie jest tani, jednak zanim zrezygnujesz z tych usług z powodu ceny, zastanów się nad kosztami tradycyjnego rozwiązania. Opóźnienia w realizacjach, niedociągnięcia, problemy kadrowe – to wszystko sprawia, że twoja firma traci kolejne pieniądze, jeśli nie z powodu samego remontu, to przez przedłużające się zamknięcie biura. W przypadku fit outu sytuacja jest prosta – to nie ty musisz rozwiązywać ewentualne problemy oraz dbać, by remont się nie przedłużył. Często więc koszty fit outu finalnie okazują się niższe niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.