Fototapety 3D – charakterystyka

tapeta

Decydując się na umieszczenie w pokoju fototapety, chcemy zazwyczaj dokonać całkowitej odmiany danego wnętrza. Szukając takiego modelu fototapety, który da nam bardzo ciekawy efekt, warto zainteresować się rozwiązaniem, jakim jest fototapeta 3D . Dzięki niej wprowadzamy do pokoju zupełnie nowy, przestrzenny efekt. Takie fototapety są polecane szczególnie w małych wnętrzach, gdyż pozwalają optycznie je powiększyć. Fototapeta 3D świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego charakteru – może to być kuchnia, salon, jadalnia, sypialnia czy łazienka. Za pomocą takiej fototapety, a dokładniej dzięki prostej, iluzjonistycznej sztuczce, sprawimy, że dane pomieszczenie stanie się jakby bardziej przestronne.

Co jest ważne, gdy w aranżacji pojawia się fototapeta 3D ?

Pamiętajmy, że aby fototapety 3D były dla danego pomieszczenia spójnym elementem, to muszą pasować do jego aranżacji. Zadbajmy o to, by fototapeta trójwymiarowa posiadała barwę, która już występuje w pokoju – może to być kolor mebli, podłogi czy ścian. Fototapeta 3D lubi dominować we wnętrzu. Dlatego decydując się na ten rodzaj fototapety musimy zrezygnować z innych ozdobników. Im mniej dekoracji, tym lepiej trójwymiarowe fototapety sprawdzają się w swej ozdobnej roli. Zazwyczaj są to kompozycje niezwykle dynamiczne – mają swój unikatowy charakter, którego nie znajdziemy w żadnym innym rodzaju fototapety.

Fototapeta 3D – jak sprawdza się w różnych pomieszczeniach?

Najczęściej stosujemy fototapety w kuchniach, salonach i sypialniach. W każdym z nich fototapeta trójwymiarowa świetnie sprawdzi się w swej roli. Jeżeli w naszym domu lub mieszkaniu mamy do dyspozycji jedynie niewielki aneks kuchenny, to możemy śmiało zdecydować się na umieszczenie fototapety w wersji 3D. Świetnie sprawdzą się motywy, dla których inspiracją była natura. Realistycznie wyglądające trawy lub kwiaty prezentują się szczególnie dobrze pod postacią kuchennej fototapety. Owoce, warzywa, różne dania – wszystko to pięknie przedstawi nam przestrzenna fototapeta trójwymiarowa. W salonie lub pokoju dziennym wybiera się takie fototapety, które pasują swym wyglądem do ogólnej aranżacji. W pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim świetnie sprawdzi się fototapeta trójwymiarowa przedstawiająca urzekający krajobraz, dziką naturę lub podobne widoki.

Posiadając zestaw mebli z egzotycznego drewna możemy nawet iść o krok dalej i wybrać do nich fototapety z motywem dzikiej przyrody. Salon w stylu nowoczesnym zyska na swym charakterze, jeśli pojawi się w nim fototapeta trójwymiarowa w postaci zdjęcia nocnej panoramy miejskiej. Jeśli zaś chodzi o fototapety do sypialni, to możemy wybrać taki motyw, który jest bliski naszemu sercu. Sypialnia jest miejscem prywatnym i o szczególnym charakterze – wybrana do jej dekoracji fototapeta trójwymiarowa powinna być specjalna. Ze względu na to, że jest to pomieszczenie, w którym chcemy wypocząć i zrelaksować się, wybierzmy do niego fototapety utrzymane w odpowiednie kolorystyce. Idealne będą odcienie niebieskiego oraz zieleni – może egzotyczna wyspa? Dzięki realności, jaką wprowadza fototapeta trójwymiarowa, uzyskamy szczególnie atrakcyjny efekt.