Hydroizolacja w formie natrysku – skuteczna ochrona powierzchni przed wodą

dach

Hydroizolacja to temat niezwykle istotny w budownictwie. Od lat inwestorzy dyskutują nad najskuteczniejszą z metod, a z racji iż budownictwo ciągle ewoluuje, sposoby na skuteczną ochronę powierzchni przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci ciągle się zmieniają.

Hydroizolacja w formie natrysku

Jedną ze skuteczniejszych metod jest natrysk za pomocą odpowiednich substancji i preparatów. Hydroizolacje natryskowe wykonuje się za pomocą urządzeń wysokociśnieniowych. To technologia, która powoduje powstanie powłoki pozbawionej szczelin i spoin, co w przypadku działania wody jest szczególnie istotne. Nie ma znaczenia również kształt powierzchni, co z kolei znacznie ułatwia wykonanie prac. To metoda, która może być wykonywana na wielu płaszczyznach i powierzchniach.

Jakie powierzchnie można ochronić przed wodą natryskiem hydroizolacyjnym?

Metoda jest bardzo popularna w budownictwie, a jej wszechstronne wykorzystanie świadczy o skuteczności.

1. Hydroizolacje fundamentów
Powłoka często nanoszona jest z masy bitumicznej. Dzięki temu fundamenty są skutecznie zabezpieczone przed działaniem wody i wilgoci.

2. Hydroizolacje posadzek
Tutaj najczęściej stosuje się substancje polimocznikowe. Podłogi muszą być odpowiednio zabezpieczone zarówno te, które bezpośrednio posadowione są na gruncie, oraz posadzki w pomieszczeniach mokrych jak hale produkcyjne, myjnie, łazienki, baseny.

3. Hydroizolacje dachów płaskich
Dachy wymagają stuprocentowej szczelności. Szczególnie dachy płaskie stanowią problematyczną powierzchnię z racji swojej konstrukcji. Natrysk daje gwarancję szczelności, gdyż powierzchnia pokryta jest ochronnym preparatem bez spoin. To odpowiednia ochrona przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. To również niezastąpiona metoda na hydroizolację dachów zielonych, które tworzą powierzchnię odporną na działanie korzeni i gleby.

Hydroizolacje natryskowe to metoda skuteczna i szybka. Daje stuprocentową gwarancję szczelności, a dzięki wykorzystaniu odpowiednich substancji tworzy powierzchnię niezwykle odporną na działanie sił natury i trudne warunki atmosferyczne.

Artykuł powstał we współpracy z https://kedziorahydroizolacje.pl