Innowacyjne urządzenie LG, które zmieniło świat klimatyzacji na zawsze

dom

Sprężarka rotacyjna to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów każdego klimatyzatora zarówno tych domowych jednostek, jak i rozbudowanych systemów instalowanych w obiektach komercyjnych. Najnowsze sprężarki rotacyjne dostarczane obecnie przez czołowych producentów na świecie są na pewno wydajne, komfortowe oraz wytrzymałe, jednak jedna z nich bije wszystkie je na głowę. Poznajcie sprężarkę inwerterową BLDC marki LG.

Ekologia zawsze na pierwszym miejscu

Systemy klimatyzacji LG to nie tylko doskonałe urządzenia klimatyzacyjne, ale również świetne ekologiczne produkty dbające o środowisko naturalne. Od wielu już lat LG stawia na energooszczędność i ekologiczny aspekt swoich urządzeń poprzez szereg przeprowadzanych badań rozwojowych w specjalistycznych laboratoriach. Wraz z wejściem w życie nowych regulacji prawnych UE odnośnie efektywności energetycznej urządzeń klimatyzacyjnych, firma LG jeszcze mocniej postawiła na technologię inwerterową, czego najlepszym dowodem jest najnowsza sprężarka BLDC, mogąca poszczycić się największym poziomem wydajności oraz najcichszą pracą spośród wszystkich dostępnych na świecie urządzeń klimatyzacyjnych.

Największy poziom wydajności energetycznej

Sercem każdego systemu klimatyzacji LG jest od lat dwu-rotacyjna sprężarka BLDC wykorzystująca podczas swej pracy silny magnes neodymowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprężarka LG jest o 8 proc. wydajniejsza oraz o wiele bardziej niezawodna podczas pracy w trybie grzania niż tradycyjne urządzenia dostępne obecnie na rynku. Zwiększona została częstotliwość zakresu pracy sprężarki ze 120 Hz do aż 150 Hz, co pozwala na bardzo szybki czas reakcji urządzenia, szybsze osiąganie zadawanych temperatur oraz na wzrost wydajności pracy przy niepełnym obciążeniu.

Bezszczotkowy silnik prądu stałego BLDC posiada precyzyjną kontrolę prędkości, co zapewnia doskonały nawiew powietrza oraz wysokie ciśnienie statyczne. Dwufazowy wtrysk gazu zapewnia wysoka sprawność grzewczą w niskich temperaturach oraz udoskonaloną wydajność energetyczną. Między innymi takie rozwiązania dają sprężarce inwerterowej LG najwyższy na świecie współczynnik uśrednionej i sezonowej wydajności energetycznej.

Najcichsza praca na świecie

Sprężarka inwerterowa BLDC LG to w całości unikalna i innowacyjna konstrukcja pozwalająca na zmniejszenie poziomu wibracji podczas pracy poprzez redukcję zmian momentu obrotowego o aż 40 proc. w porównaniu ze standardową konstrukcją sprężarki rotacyjnej. Nowoczesna budowa sprężarki LG wpływa na obniżenie poziomu emitowanego hałasu podczas pracy jednostki zewnętrznej o 3dB, co czyni pracę jednostki wewnętrznej jeszcze cichszą niż poprzednio. Jednostka wewnętrzna pracująca z wykorzystaniem silnika BLDC emituje zalewnie 17 dB, a więc ciszej niż dźwięk dochodzący w lesie oraz bibliotece. Takie parametry są obecnie najniższymi na świecie.

Najlepsza z najlepszych

Wprowadzane regulacje prawne oraz szybko zmieniające się trendy w branży HVACR mobilizują inżynierów LG do coraz wytrwalszej pracy nad stworzeniem rozwiązania doskonałego zarówno pod względem efektywności, jak i ekologiczności Sprężarka inwerterowa LG jest bliska ideału i to najprawdopodobniej najlepsze obecnie w swej klasie urządzenie dostępne na rynku.