Żyjemy w teraźniejszości, w której czas odgrywa kluczową rolę. Każdy gdzieś się spieszy, wszystko musi być na już, a najlepiej na wczoraj, gonią nas terminy i deadline’y. Pracę znacznie ułatwiają nam wszelkie maszyny, które na wielu płaszczyznach wykonują większość pracy, którą nasi przodkowie musieli wykonywać samodzielnie. To dzięki nowoczesnym sprzętom jesteśmy w stanie znacznie przyspieszyć nasze działania i sprawniej wykonywać obowiązki. Konsekwencją tego jest jednak to, że kiedy maszyna ulegnie awarii, musi zostać naprawiona lub wymieniona na nową jak najszybciej, aby nie doścignęły nas konsekwencje niedotrzymania umów i terminów. O ile łatwo jest wymienić telefon, aparat fotograficzny czy laptopa, o tyle koparka, żuraw czy zgrzewarka dwutorowa kosztują ogromne pieniądze i trzeba zrobić wszystko, aby przedłużyć ich żywotność poprzez szybką i dokładną naprawę.
Czym jest regeneracja silników hydraulicznych i czy warto ją wykonywać?
Pierwszym krokiem, który znacznie ułatwi sprawę w razie awarii, jest regularne serwisowanie maszyn budowlanych. Pozwala zorientować się, czy urządzenie nie jest wyeksploatowane nadmierną pracą albo nie wymaga napraw lub wymian. Drobne usterki są od razu reperowane, aby nie zmieniły się w poważniejsze awarie. Wszystko to ma ogromne znaczenie w przypadku kluczowych podzespołów, takich jak silniki, siłowniki czy pompy. Są to bardzo kosztowne elementy, których wymiana może znacznie obciążyć budżet firmy. Dlatego o wiele lepszą opcją jest regeneracja silników hydraulicznych, regeneracja pomp hydraulicznych, regeneracja siłowników hydraulicznych. Jeśli jednak maszyna nie miała przeprowadzanych cyklicznych przeglądów, może się okazać, że jest na tyle zużyta, że regeneracja nie jest możliwa i pozostaje jedynie kosztowna wymiana. Nie warto próbować oszczędzać na serwisowaniu maszyn, ponieważ może się to w niedługim czasie odbić o wiele większymi wydatkami na naprawę sprzętu.
Kiedy już dojdzie do awarii, ważny jest czas. Maszyna, która stoi zepsuta, nie pracuje na siebie, wstrzymuje pracę, a dodatkowo może kosztować firmę karę za niedotrzymanie terminów. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najszybciej przywrócić ją do pracy. Wtedy pomocą służy mobilny serwis maszyn budowlanych, kolejowych, rolniczych czy górniczych. Mobilny serwis to grupa fachowców, którzy dojeżdżają do klienta w miejsce awarii wraz z całym potrzebnym sprzętem i częściami wymiennymi. Serwisanci wykonują szczegółową diagnozę maszyny, aby wykluczyć inne usterki, ponieważ bardzo często się zdarza, że poza główną awarią, która unieruchomiła urządzenie, występują także drobniejsze uszkodzenia. Jeśli nie zostaną one naprawione od razu, to za chwilę przeistoczą się w kolejną dużą awarię, a maszyna znowu będzie musiała zostać poddana remontowi. Następnie w porozumieniu z klientem podejmowana jest decyzja, co do dalszych losów uszkodzonych elementów – czy możliwa i opłacalna jest regeneracja, czy lepszym wyjściem będzie wymiana części na nowe. Jeśli jest taka możliwość, serwisanci na miejscu przeprowadzają demontaż zepsutych części i przeprowadzają drobne naprawy. W innym przypadku dostarczają dany podzespół lub całą maszynę do warsztatu, gdzie wykonywane są wszelkie konieczne naprawy i wymiany. Na koniec maszyna przechodzi rygorystyczne testy, aby upewnić się, że została naprawiona kompleksowo i jest w stu procentach sprawna i gotowa do powrotu do pracy.
Regeneracja pomp hydraulicznych i inne standardowe usługi specjalistów
Dla firm, które specjalizują się w naprawach hydrauliki siłowej i maszyn budowlanych, kolejowych, rolniczych czy górniczych, rutynowymi usługami są:
• regeneracja pomp hydraulicznych,
• regeneracja silników hydraulicznych,
• naprawa siłowników hydraulicznych,
• regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
• regeneracja mostów napędowych,
• naprawa zmienników momentu obrotowego,
• dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
• testy podzespołów hydraulicznych.
Nie da się całkowicie zapobiec awariom sprzętu budowlanego, ale warto zadbać o to, aby w razie takiej sytuacji naprawa była przeprowadzona jak najszybciej i jak najmniej obciążała budżet. Dlatego konieczne jest przeprowadzanie regularnego serwisowania maszyn budowlanych, obserwacja sprzętu pod kątem z pozoru nic nieznaczących nieprawidłowości, takich jak nierówna praca silnika, lekkie wycieki czy wolniejsze nabieranie mocy, a w razie ich zauważenia telefon po mobilny serwis maszyn budowlanych. Zadbaj o swoje maszyny, aby mogły usprawnić pracę Twojej firmy.
Artykuł powstał przy współpracy z https://www.hydroserwishs.pl/