Jak działa odkurzacz centralny?

sprzątanie

Odkurzanie tradycyjnym, przenośnym odkurzaczem nie jest najprzyjemniejszą czynnością. Przenoszenie z miejsca na miejsce i ciągnięcie za sobą tego ciężkiego, mało poręcznego i hałaśliwego urządzenia jest dość kłopotliwe. Co więcej, choć najnowocześniejsze modele są wyposażone w dobrej jakości filtry, to i tak w trakcie odkurzania unosi się w powietrzu pył i kurz drażniący drogi oddechowe. Można wyeliminować te nieprzyjemne zjawiska towarzyszące tej czynności. Odkurzacz centralny Beam to najlepsza alternatywa dla przenośnego urządzenia.

Nowoczesny system centralnego odkurzania

Wydawać by się mogło, że zasada działania systemu centralnego odkurzania jest dość skomplikowana. Okazuje się jednak bardzo prosta i podobnie jak w przypadku tradycyjnego odkurzania, polega na zasysaniu powietrza wraz z zanieczyszczeniami do zbiornika przeznaczonego do tego celu. Główną różnicą jest to, że wykorzystując odkurzacz centralny, sprzątamy znacznie szybciej i ciszej, a przede wszystkim bardziej efektywnie i komfortowo. Cały system składa się z kilku ważnych elementów. Jego serce stanowi jednostka centralna wyposażona w solidny silnik o konkretnej mocy, będący w stanie wytworzyć odpowiednią siłę ssącą, niezbędną do zasysania zanieczyszczeń w czasie odkurzania. Gromadzący się brud trafia do niezwykle pojemnego zbiornika, który opróżnia się zaledwie kilka razy do roku. Odkurzacz centralny najczęściej montuje się w pomieszczeniu gospodarczym, z dala od lokali mieszkalnych. Do jednostki centralnej prowadzi instalacja rozprowadzona w ścianach, zakończona gniazdami ssącymi, w których ukryte są odpowiednio długie, elastyczne węże.W zestawie znajdują się też różnego rodzaju akcesoria, ułatwiające jeszcze efektywniejsze sprzątanie domu.

Zasada działania odkurzacza centralnego

Wszystkie elementy odkurzacza centralnego są umieszczone w ścianach, dlatego ważne jest, aby uwzględnić jego instalację jeszcze na etapie projektowania domu. Oczywiście można go zainstalować w istniejącym już budynku, ale wymaga to przeprowadzenia gruntownego remontu. Działanie systemu centralnego odkurzania składa się z kilku etapów. Po jego uruchomieniu zanieczyszczenia są wciągane przez rury ssące podłączone do gniazd znajdujących się w ścianach. Instalacją w nich rozprowadzoną trafiają do jednostki centralnej, w której są filtrowane. Brud jest lokowany w zbiorniku, a zużyte powietrze jest odprowadzane na zewnątrz budynku. Odkurzacz centralny to niezwykle wydajne i funkcjonalne urządzenie, dlatego warto się zdecydować na jego montaż. To świetna inwestycja na długie lata.