Jak urządzić hotel?

hotel

Własny hotel to poważne wyzwanie. Jest to doskonały sposób na zarobienie ogromnych pieniędzy, ale jego aranżację trzeba bardzo dokładnie przemyśleć. W końcu chcemy stworzyć miejsce, które goście będą chcieli chętnie odwiedzać, a nawet poczują się w nim, jak w domu. Dlatego musimy podejść do tego z głową i nie możemy podejmować pochopnych decyzji. Dobrze urządzone wnętrza będą spełniały swoje zadanie przez wiele lat.

Zacznij od określenia stylu

Większość popularnych hoteli jest urządzonych w pewnym, określonym stylu. Dlatego, zanim w ogóle zaczniemy cokolwiek przygotowywać i wymyślać, powinniśmy ustalić podstawy. Na początek musimy się zastanowić, w jakim stylu będzie nasz hotel. Jednak to nie wystarczy. Ważne są też informacje, jakich klientów oczekujemy. W tym celu warto przeprowadzić małe badanie rynku i dowiedzieć się wszystkiego na temat ich potrzeb oraz oczekiwań. Takie informacje będą bardzo użyteczne podczas urządzania wnętrz hotelu, ponieważ pozwolą nam dopilnować, aby niczego nie zabrakło. Dlatego musimy podejść do tego zadania z pełnym profesjonalizmem i zadbać o to, aby uzyskać wszystkie informacje.

Sprawdź konkurencję

Kolejnym etapem powinno być sprawdzenie naszej konkurencji. Oczywiście nie nakłaniamy Cię do odwiedzania każdego hotelu w mieście, to nie miałoby żadnego sensu. Musisz pamiętać, że nie każdy z nich jest Twoją konkurencją. Jak więc określić, które są? Właśnie po to należało wyznaczyć oczekiwaną grupę docelową. Naszą konkurencją będą te hotele, które odwiedzają nasi potencjalni klienci. Teraz pora je sprawdzić! Warto się zastanowić, co w ich wyposażeniu przyciąga klientów, a co z tych elementów nie znajduje się w naszym hotelu. Co więcej, powinieneś się rozejrzeć, czego Twoim zdaniem u nich brakuje. To właśnie takie rzeczy mogą Cię wyróżnić na tle konkurencji. Po głębokim rozeznaniu rynku powinieneś wiedzieć, czego nie może zabraknąć w Twoim hotelu, a więc teraz przyszła pora na jego urządzanie.

Wybierz właściwe materiały

Najważniejszy w trakcie aranżacji wnętrz hotelu jest wybór odpowiednich materiałów. To właśnie one sprawią, że wszystko będzie na odpowiednim poziomie. Trzeba pamiętać, że wykładziny hotelowe powinny być ładne, ale też łatwe w utrzymaniu. Dlatego lepiej sobie darować puszyste dywany. Uważajmy też z jasnymi barwami, które niestety zdecydowanie szybciej się brudzą i trzeba je często sprzątać. Wybór koloru ścian to również spore wyzwanie – najlepiej sprawdzą się jasne, pastelowe odcienie, które nie będą przygnębiające, ale też nie ulegną zabrudzeniu tak szybko jak białe.

Na koniec warto wybrać odpowiednie meble. Trzeba pamiętać, że muszą one być w stylu, który zaplanowaliśmy. Jednak poza tym powinny spełniać jeszcze kilka warunków. Przede wszystkim muszą być stabilne i wygodne. W końcu w nasze progi odwiedzi wielu gości i nie wiemy, jak będą się zachowywać w czasie pobytu. Lepiej z góry zadbać o to, aby nic nie uległo zniszczeniu. Warto też w każdym pokoju ustawić dekoracje, które uczynią go przytulnym i pozytywnie wpłyną na gości.