Jak współpracować z deweloperem?

spotkanie

Rynek deweloperski w naszym kraju rozwija się w bardzo dużym tempie. Budowa domów metodą gospodarczą to metoda, która jest stosowana, aczkolwiek na pewno na mniejszą skalę niż w latach ubiegłych. Dzisiaj na rynku mamy do czynienia z funkcjonowaniem wielu firm deweloperskich. Mamy do czynienia ze sporą konkurencją, a tym samym klient nie jest skazany na jedną firmę deweloperską.

Profesjonalna firma deweloperska

Współpraca z deweloperem nie jest łatwa, aczkolwiek oczywiście możemy trafić na profesjonalistę i na osobę wiarygodną. Mówiąc o wyborze dewelopera, z którym będziemy chcieli współpracować, od którego kupimy dom, warto też pomyśleć, o co zapytać dewelopera. Można powiedzieć, że jest to jedna z kluczowych kwestii na samym początku współpracy. Sam wybór dewelopera jest bardzo istotny.

W tej kwestii na pewno powinniśmy nie ufać forom internetowym. Tam napisać opinię może każdy bez wyjątku. Zatem lepiej jest zapytać mieszkańców, którzy zakupili dom tudzież mieszkanie od danego dewelopera. Poza tym warto poczytać opinie w lokalnej prasie, prześledzić historię działalności danego podmiotu. Dopiero wówczas możemy zdecydować, z którym deweloperem będziemy chcieli współpracować. Zapytać go warto de facto o wszelkie szczegóły. Przede wszystkim należy dokładnie prześledzić umowę i zapytać o to, co nie jest dla nas jasne, co nie jest w pełni zrozumiałe.

Wybór dewelopera

Błędem wielu ludzi jest to, że nie czytają oni umów dokładnie, a potem następuje konsternacja i pretensje, gdy coś nie jest wykonane zgodnie z wyobrażeniami. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapytać o terminy realizacji poszczególnych etapów budowy domu, mieszkania. Należy zapytać o konkretne elementy, które znajdą się w lokalu, który nas interesuje, należy dokładnie zapytać o wszelkie koszty. Są to kwestie, które mogą być sporne, które mogą budzić pewne wątpliwości i być zarzewiem różnych niedomówień. Jeśli oferta danego dewelopera jest dla nas korzystna, to należy z niej skorzystać.

Nasz dom, nasze mieszkanie powinno nam się w głównej mierze podobać. Na fali naszego entuzjazmu nie powinniśmy jednakże zapomnieć o sprawdzeniu każdego szczegółu podpisywanej umowy oraz każdego szczegółu w lokalu, który kupujemy. Ważne jest to, aby wszystko zgadzało się z założeniami, z wszelkimi ustaleniami. W tym względzie można, bowiem nieraz natrafić na różnego rodzaju uchybienia, można natrafić na nierzetelne wykonanie. Gdy tymczasem podpiszemy odbiór danego domu/mieszkania i odbierzemy klucze, to dochodzić swoich racji będzie nam znacznie trudniej.