Jak wyposażyć łazienkę?

łazienka

Wyposażenie łazienek powinno być praktyczne i estetyczne. Dla wielu z nas to miejsce codziennej pielęgnacji i relaksu. Dlatego warto zainwestować w przyjemny wystrój. Materiały, których użyjemy, muszą być trwałe i odporne na wysoką wilgotność. Co więc wybrać do łazienki, aby cieszyć się ładnymi i praktycznymi akcesoriami?

Akcesoria ze stali nierdzewnej do łazienki

Akcesoria do łazienki ze stali nierdzewnej mają wiele zalet:

– trwałość – stal nie ulega zniszczeniu z powodu upływu czasu, odpowiednio pielęgnowana nawet po latach będzie wyglądać tak samo, jak w momencie zakupu,
– odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne,
– łatwo się ją czyści i zabezpiecza – wystarczy gąbka, miękka ściereczka i płyn do naczyń. Stal nie wymaga specjalnych środków pielęgnacyjnych,
– uniwersalność – produkuje się z niej zróżnicowane elementy. Nawet proste, niewielkie produkty, takie jak stojące wieszaki na ręczniki, mają ozdobne i estetyczne walory. Mogą być glamour albo minimalistyczne. Akcesoria ze szczotkowanej, matowej stali świetnie się prezentują na tle industrialnych, betonowych ścian w łazience loft. Dla osób, które lubią błysk, stal polerowana to materiał idealny. Stanowi piękne uzupełnienie przeszkleń, luster i płytek ceramicznych.

Polski producent akcesoriów łazienkowych

W łazienkach mierzymy się z problemem ilości miejsca. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie pionowych powierzchni. Tutaj z pomocą przychodzi polski producent akcesoriów łazienkowych, który wprowadził praktyczne rozwiązania produktowe. Odpowiednio dobrane uchwyty i wieszaki na papier, szczoteczki czy suszarkę do włosów zamocowane na ścianie pozwolą pełniej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jednocześnie przestrzeń w łazience nie będzie sprawiała wrażenia przepełnionej. Warto zaopatrzyć się w kosze prysznicowe. Są zaprojektowane tak, żeby butelki szamponu nie spadały na palce u stóp, kiedy człowiek najmniej się tego spodziewa. Kosze pozwolą przechować kosmetyki myjące do ciała i włosów tam, gdzie są potrzebne, dzięki czemu oszczędza się miejsce na półkach. Lustro łazienkowe, nie musi być płasko powieszone na ścianie. Odpowiednie uchwyty pozwolą zmieniać kąt ułożenia lustra, dzięki czemu korzystanie z niego może być komfortowe dla osób o różnym wzroście. Taka funkcja przyda się też gdy, chcemy sprawdzić, czy makijaż jest perfekcyjny a broda równo przycięta.

Akcesoria nieoczywiste – zadbaj o siebie

Wyposażając łazienkę pamiętamy o wieszakach na ręczniki czy ubrania, półkach łazienkowych wiszących, narożnych, półeczkach czy mydelniczkach. Czasem niestety zapominamy o wygodzie i bezpieczeństwie. Do ciepłych i aromatycznych kąpieli jest potrzebna wysoka wanna, do której wygodniej wejść z użyciem odpowiedniego uchwytu. Zwiększa to bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko nieszczęśliwego upadku. Takie akcesoria nie muszą być przeznaczone wyłącznie dla ludzi starszych czy z niepełnosprawnościami. Zwłaszcza, że dbanie o własne bezpieczeństwo i wygodę jest ważne dla każdego.

Gdzie szukać dobrych akcesoriów łazienkowych?

Poszukując dobrej jakości elementów wystroju, warto postawić na sprawdzonego, polskiego producenta akcesoriów łazienkowych. Produkty „no name”z marketów lub sprowadzane z Azji, często nie mogą sprostać stawianym wymaganiom. Tania stal „nierdzewna”czasem rdzewieje, poszczególne elementy luzują się i rozpadają. A gwarancji brak, albo trudno ją wyegzekwować… To powoduje konieczność kupowania wciąż tych samych elementów, a przecież można te pieniądze wydać na świetną książkę, bilety do kina lub dowolną inną przyjemność. Andex łazienki obejmuje gwarancją wszystkie swoje produkty, pod warunkiem wykorzystywania ich zgodnie z przeznaczeniem i właściwej pielęgnacji, co jest bardzo łatwe.