Jak zorganizować miejsce dla palaczy? Poradnik dla przedsiębiorców

palenie

W każdej firmie można spotkać się z osobami, które palą papierosy. Dlatego też konieczne staje się zorganizowanie miejsca, gdzie palacze będą mogli w trakcie przerwy czy przed pracą zapalić. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, dlatego dowiedz się też, jakie produkty mogą się wtedy szczególnie przydać.

Dlaczego opłaca Ci się stworzyć miejsce dla palaczy?

Odpowiedź jest dość prosta i oczywista, bo jeśli sam takiego miejsca nie stworzysz, to pracownicy będą palić w różnych miejscach, czyli tam, gdzie będą chcieli. Zatem znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem jest wyznaczenie jednego miejsca, w którym będzie to dozwolone, zamiast zgadzać się na to, by palili w dowolnym miejscu. Inwestycja w przedmioty do stworzenia miejsca dla palaczy jest całkowicie uzasadniona. Dowiedz się, czego nie może zabraknąć w strefie palaczy.

Najważniejsze przedmioty, które powinny znaleźć się w strefie palacza

Popielnice stojące

Całkowitą podstawą jest zainwestowanie w popielnice stojące. Najlepiej, aby były one stalowe, gdyż wtedy będą stabilniejsze i odporne na działania ludzkie czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie popielnic, które w dodatku są przykręcane do ściany czy podłoża, gdyż wtedy na pewno nic złego się z nimi nie stanie.

Nie zapomnij też o tym, żeby zwrócić uwagę na stronę praktyczną popielnic, tj. sprawdź, czy można sprawnie ją opróżniać, by łatwo zachować porządek.

Wiaty dla palących

Jeśli chcesz stworzyć jedno miejsce, w którym będzie możliwość palenia i jednocześnie jak najbardziej te osoby odizolować od pozostałych pracowników czy maszyn i produktów, to możesz postawić specjalne wiaty. W ich środku powinny znaleźć się albo kosze-popielnice bądź też stojące popielnice. Zwróć uwagę, aby wiaty były wykonane ze szkła hartowanego. Dzięki temu nie będą dla nich groźne działania mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Zresztą poprawi to także stopień bezpieczeństwa osób, które będą przebywać w samej wiacie.

Przenośne kosze-popielnice

Jeśli miejsca dla palaczy często się zmieniają lub jest ich kilka, to być może dobrym rozwiązaniem będą przenośne kosze, które przy okazji mają również miejsce na popielnice. Koniecznie zwróć uwagę na ich jakość. Skoro często będą zmieniać swoje miejsce, to oznacza, że bardzo ważne staje się zadbanie o ich jakość. Dobrym wyborem są modele wykonane ze stali nierdzewnej, gdyż dłużej będą spełniać swoje zadanie i nie ulegną zniszczeniu.