Jaka trawa sprawdzi się w ogrodzie?

Jaka trawa sprawdzi się w ogrodzie?
Największą część ogrodu pokrywa trawa tworząca po prostu zieloną połać. To właśnie od naszych starań zależy czy trawa ta będzie prezentować się dobrze. Mieszanki traw dobieramy na podstawie funkcji, które ma spełniać trawa. Warto wspomnieć, że nawet najpiękniejsze okazy roślin nie będą cieszyć naszych oczu, jeśli trawa będzie sucha i przerzedzona.

Jaka gleba będzie najlepsza?

Wiele osób twierdzi, że trawa wyrośnie na każdej glebie. Najlepsza będzie próchnicza i lekko kwaśna gleba, która jest jednak dość rzadko spotykana. Podłoże do naszej trawy możemy jednak odpowiednio przygotować. Najłatwiejszym sposobem będzie usunięcie wierzchniej warstwy gleby do 15 cm. Musimy nawieźć odpowiednią ziemię, w niektórych przypadkach zainstalować także specjalistyczne urządzenia do nawadniania. Przydatne mogą okazać się także mechanizmy odprowadzania wody, które zapobiegną negatywnemu wpływowi na trawę. Już w fazie przygotowania gleby warto przewidzieć pojawienie się krecich kopców. Okazuje się bowiem, że możemy im zapobiec umieszczając pod powierzchnią trawy gęstą siatkę o oczkach nie przekraczających 3 cm.

Profesjonalny sklep z trawą

Dobry sklep internetowy poznamy przede wszystkim po bogatej ofercie traw, które można dopasować do potrzeb naszego ogrodu czy boiska. Każdy produkt powinien być dokładnie opisany, a mieszanki traw powinny zawierać poszczególne gatunki. Sklep z nasionami traw powinien udzielać swoim klientom profesjonalnych porad dotyczących wyboru najlepszej mieszanki. Pracownicy powinni służyć radą dotyczącą pielęgnacji trawy. Sklep z nawozami oferuje także różnorodne dodatki związane z sadzeniem oraz pielęgnacją trawy.

Typy mieszanek traw

Sklep z trawą oferuje bardzo zróżnicowane mieszanki traw, które sprawdzą się w każdym ogrodzie. Szczególnie polecane są mieszanki sportowe, które są bardzo wytrzymałe i odporne na intensywne użytkowanie. Możemy je wykorzystać nie tylko na boiskach, ale także na placach zabaw, restauracjach, siłowniach na zewnątrz czy ogrodach przy domu. Wyróżnia je bardzo silny wzrost, duża gęstość oraz sprężyste źdźbła. Chwasty mają wówczas utrudniony dostęp. W składzie traw sportowych znajdziemy kostrzewę, wiechlinę łąkową, życicę trwałą. Drugi rodzaj to trawa do terenów bardzo nasłonecznionych, która jest wytrzymała w przypadku wysokich temperatur. Nie wymaga bardzo częstego podlewania nawet w bardzo gorące dni. Trawa nasłoneczniona głęboko się ukorzenia, dlatego potrafi czerpać składniki mineralne z głębi ziemi. W ofercie sklepu znajdziemy także trawę do terenów zacienionych, której nie przeszkadza nadmierne zawilgocenie.