Jakie rolety dachowe warto wybrać?

dach

W niektórych sytuacjach montaż okien dachowych będzie niezbędny. Pochyłe okna o nietypowym kształcie mogą stanowić ozdobę domu, a dzięki roletom zyskamy również inne zalety. Rolety okienne pozwolą udekorować okna i uzyskać niepomarszczoną i elegancką powierzchnię, którą możemy dopasować do wnętrza. Niewątpliwą zaletą rolet jest ochrona przed niepożądanym światłem lub skierowanie strumienia światła w pożądanym kierunku. Okna zamontowane na dachu doświetlają bowiem pomieszczenia w bardzo dużym stopniu. Może to powodować wnikanie zbyt dużej ilości światła oraz nagrzewanie pomieszczenia. Zbyt silne światło może również przeszkadzać w oglądaniu telewizji, odpoczynku lub pracy na komputerze. W artykule opowiemy jakie rolety sprawdzą się w przypadku okien dachowych i czemu nie powinniśmy się decydować na tradycyjne rolety.

Dlaczego trzeba kupić specjalne rolety do okien dachowych?

Warto wspomnieć, że okna dachowe są zamontowane pod pewnym kątem, a tradycyjne rolety nie sprawdzą się w takim przypadku. Tkanina nie będzie wtedy przylegała do szyby, a zaczyna zwisać w dół. Nie uzyskamy w ten sposób żadnej ochrony przed promieniami słonecznymi. W skośnych oknach musi być zamontowany mechanizm sprężynowy utrzymujący tkaninę. Wykorzystuje się również specjalne rodzaje materiału przylegające do ram okna oraz szyb. Rolety dachowe Łódź powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, aby służyły przez wiele lat.

Wybieramy rolety na okna dachowe

Bardzo popularne są obecnie rolety lub żaluzje aluminiowe, tkaninowe lub plisowane. Rolety rzymskie Łódź cieszą się również dużą popularnością, ponieważ są uniwersalne i można je zamontować w różnych miejscach. Częstym wyborem klientów są rolety aluminiowe wyróżniające się prostotą oraz rewelacyjną ceną. Aluminium to wyjątkowo trwały oraz lekki materiał, który jest odporny na działanie promieni słonecznych. Zaletą jest również łatwość czyszczenia, ponieważ wystarczy przetrzeć je ściereczką na mokro. Rolety tkaninowe są natomiast wyposażone w mechanizm sprężynowy, a ich wygląd wprowadzi do domu styl i komfort. Produkty wykonane z litego płótna są idealne do niestandardowych okien i mogą być zamontowane na dowolnych gzymsach. Ciekawym rozwiązaniem będą rolety plisowane ozdobione eleganckim materiałem. Przymocowany sznurek pozwala zebrać wszystkie rolety i przymocować je na wybranej wysokości. Niebanalny wygląd będzie również ozdobą okien na poddaszu. Rolety Łódź oferuje profesjonalne doradztwo dotyczące wyboru rodzaju rolet oraz najwyższej jakości materiałów.