Na jakiej zasadzie działają wiertnice?

ziemia

Wiertnice to urządzenia, które wykorzystywane są najczęściej w branży budowlanej, w górnictwie i przy pracach geologicznych. Dzięki nim można wykonać otwory wiertnicze w betonie, skale lub gruncie. Należy wobec tego zawsze dobrać wiertnicę idealnie pasującą pod typ wykonywanej pracy. W zależności od tego, jaki otwór chcemy wykopać, należy wybrać wiertnicę o średnicy od 65 milimetrów do kilku metrów i długości do nawet kilkunastu metrów.

Podział wiertnic i zasada ich działania

Wiertnice jakie można zamówić na stronie staltechnika.pl można podzielić na: wiertnice powierzchniowe, wiertnice dołowe, wiertnice mało średnicowe i wiertnice wielkośrednicowe. Mogą one być wyposażone w napęd pneumatyczny, elektryczny bądź hydrauliczny. Poza tym, wiertnice mogą robić otwory w różny sposób. Stąd też kolejny ich podział na wiertnice obrotowe i wiertnice udarowe. W zależności od tego, gdzie wiertnica ma być zastosowana, a także od tego, jaka jest jej budowa – inna jest ich zasada działania. Na przykład, wiertnica hydrauliczna wyposażona jest w przesuwną obrotnicę z napędem hydraulicznym. Napędza on ruchem obrotowym przyrząd wiertniczy, współpracując z podnośnikiem hydraulicznym przy podnoszeniu i opuszczaniu.

Indywidualne dostosowanie wiertnicy

Ze względu na powyższe uwagi, składając zamówienie związane z zakupem wiertnicy zawsze należy mieć na uwadze jej rodzaj, wielkość i mechanizm. Wiertnica musi bowiem w 100% być dostosowana do tych prac, które będą przy jej udziale wykonywane. Te specjalistyczne urządzenia zawsze powinny się sprawdzać przy pracach budowlanych, wykopaliskach i w geologii. W związku z tym, składając zamówienie w Staltechnika warto dokładnie przemyśleć, jaki rodzaj wiertnicy mamy zamiar wybrać. Nota bene, korzystając z usług tak sprawdzonego producenta, nie trzeba się obawiać, że coś będzie źle wykonane. Zawsze jest pewność, że wiertnica sprawdzi się dokładnie w tych celach, do jakich została przeznaczona. Wystarczy tylko jak najdokładniej przyjrzeć się jej zastosowaniu i pod tym kątem złożyć zamówienie.