Jaki kocioł wybrać do domu? Najlepsi producenci kotłów

pompa

Ogrzewanie w każdym domu to bardzo ważna kwestia, którą warto rozpatrzeć na etapie projektowania budynku. Jednym ze sposobów na ogrzanie domu jest zainstalowanie pieca. Piece centralna są to urządzenia grzewcze, które wykorzystują ciepło w sposób pośredni. Istnieją różne rodzaje pieców, ale zazwyczaj czynnikiem grzewczym jest woda. Głównym zadaniem wody jest absorpcja ciepła z komory spalania i przeniesienie jej do grzejników. Dzięki takiej technologii grzejniki są ogrzewane ciepłą wodą i oddają energię do otoczenia. Kotły grzewcze są najczęstszym sposobem ogrzewania montowanym w budynkach mieszkalnych.
Producenci kotłów rozpieszczają swoich klientów i umożliwiają im wybór pieców opalanych węglem, drenem, gazem, ekogroszkiem lub olejem. Renomowany producent kotłów to między innymi spółka z o.o. Moderator. Pobiła rynek nowoczesnymi kotłami grzewczymi oraz systemami spalania pelletu i biomasy.

Zalety pieców centralnych w domach jednorodzinnych

Producent kotłów Moderator oferuje swoim klientom przeróżnego rodzaju piece do użytku domowego oraz przemysłowego. W domach jednorodzinnych piec na olej, gaz, węgiel lub ekogroszek sprawdza się doskonale. Zapewnia mieszkańcom wysoki komfort użytkowania poszczególnych pomieszczeń w okresie jesienno-zimowym. Im sprawniejszy i nowocześniejszy jest piec grzewczy, tym lepsza jego efektywność oraz oszczędność.
Nowoczesne rozwiązania technologiczne do produkcji pieców wprowadza znany producent kotłów Sp. Z o.o. Moderator. Innowacyjne urządzenia grzewcze szybko ogrzewają wodę i dostarczają ją do grzejników. Dodatkowo nie produkują dużej ilość spalin oraz odpadów – ekologiczne i korzystne rozwiązanie. Po za tym dobrze dopasowane urządzenia grzewcze zapewniają odpowiednią temperaturę w każdym pomieszczeniu w budynku mieszkalnym, nawet o bardzo dużych rozmiarach. Znakomitej jakości piece centralnego ogrzewania oferuje producent kotłów Sp. Z o.o. Moderator i proponuje między innymi kotły opalane:

  • węglem
  • drewnem
  • olejem
  • gazem

Kotły na paliwo

Kotły grzewcze na paliwa stałe są najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Tego typu piece mogą być opalane drewnem, węglem, ekogroszkiem, brykietem oraz innymi opałami. Jedną z głównych zalet kotłów na paliwa stałe jest wysoka wydajność ogrzewania. Renomowany producent kotłów Sp. Z o.o. Moderator zapewnia skuteczne ogrzanie całego domu jednorodzinnego, dzięki regularnemu opalaniu kotła na paliwo stałe. Dodatkowo kotły grzewcze nie są drogie, porównując ceny do innych urządzeń grzewczych, kotły na paliwo wypadają naprawdę korzystnie.

Wadą kotłów na paliwa stałe jest konieczność ciągłej kontroli i dokładania opału do wnętrza pieca. Producent kotłów Sp. Z o.o. oferuje swoim klientom urządzenie jakim jest kocioł grzewczy z podajnikiem. Taki rodzaj pieca znacząco zwiększa komfort i jest pomocny podczas podkładania opału. Obecnie najczęściej piece zasilane są ekogroszkiem.

Piece zasilane gazem

Piece centralnego ogrzewania mogą być zasilane gazem. Takie rozwiązanie jest jeszcze bardziej wygodniejsze i zapewnia bezobsługową pracę kotła. Piec gazowy posiada szczelnie zamkniętą komorę spalania i może być montowany z bardzo małych pomieszczeniach (piwnicach). Najważniejszą zaletą pieców zasilanych gazem jest – brak konieczności składowaniu i dokładania opału.
Piece zasilane gazem oferuje producent kotłów Sp. Z o.o. Moderator. Poleca kotły z zamkniętą komorą do ogrzewania zaizolowanych domów jednorodzinnych. W przypadku pieców z otwartą komorą spalania wydajność jest dobra, gdy piec znajduje się w dużej kotłowni i ma dostęp do powietrza znajdującego się w pomieszczeniu.

Producent kotłów

Piec grzewczy do domu to jedno z ważniejszych urządzeń, które zakupujemy raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Nie warto zatem oszczędzać na zakupie i zdecydować się na porządny, wytrzymały, ekologiczny i energooszczędny piec. Najlepiej rozpatrzeć kilka opcji, poczytać w Internecie lub poradnikach o poszczególnych urządzeniach i popytać znajomych oraz fachowców.
W Polsce obecnie istnieje wiele firm zajmujących się tworzeniem kotłów i urządzeń grzewczych. Do najbardziej znanych należą: Defro, Kostrzewa, Viessmann, Buderus, Zębiec, Sas, Elektromet, Galmet, HKZ Lazar, a także Sp. Z o.o. Moderator. Firmy działają na rynku od wielu lat i zatrudniają rzesze specjalistów zapewniających niezawodny oraz trwały towar.
Zależy Ci na zakupie zadowalającego urządzenia grzewczego do domu? Wybierz właściwą firmę i skorzystaj z ich usług doradczych, a następnie zdecyduj się na odpowiednią opcję dla siebie. Pomoc w doborze właściwego pieca do Twojego domu oferuje między innymi znany i polski producent kotłów Sp. Z o.o. Moderator.