Kominek zwykły, a może biokominek?

kominek

Wybór kominka do salonu wcale nie jest taką łatwą sprawą. Wielość modeli, materiałów z jakich są zrobione i stylów, może stworzyć niezły mętlik. Jeśli twoje mieszkanie jest już urządzone, zakup kominka będzie jeszcze większym problemem. Czasami trzeba się naprawdę dobrze rozejrzeć i mocno zastanowić,  aby wybór był jak najlepszy.

Kominek to niebanalna ozdoba wnętrza

Niezaprzeczalnie kominek jest wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. Ociepla je wizualnie i definiuje przestrzeń, nadając jej niepowtarzalnego klimatu. Jak już zostało wyżej wspominane wybór może być trudny, a kolejnymi czynnikami, które trzeba wziąć pod uwagę, to rodzaj spalanego paliwa w domu i umiejscowienie przewodów kominowych. Sytuacja jest o wiele prostsza, gdy jesteś na etapie projektowania domu i od razu bierzesz pod uwagę instalację kominka. Zastanawiając się gdzie go umieścić, weź pod uwagę ogólny wystrój wnętrza, aby kominek nie rywalizował o uwagę domowników np. z telewizorem lub jakimś mocnym dekorem. Najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie go w centralnej części salonu lub sypialni, wtedy ogrzeje całe wnętrze równomiernie. Zadbaj tez o to, aby znalazł się pobliżu miejsca, gdzie można siąść, np. miedzy dwiema kanapami lub przy fotelach. Dobrze będzie prezentował się również w narożu mieszkania. Dzięki takiej lokalizacji stworzysz niebanalne i spokojnie miejsce codziennego relaksu. Warto jeszcze rozważyć umiejscowienie kominka pod oknem. Takie rozwiązanie spełni dwa zadania – pierwsze praktyczne, ponieważ najwięcej ciepła ucieka przez okna, a drugie estetyczne – sceneria stworzona taka aranżacją może się również podobać.

Postaw na biokominki!

Biokominki najlepiej kupować tylko w miejscach sprawdzonych, np., w dobrać sklepach internetowych, posiadających spory asortyment podobnego towaru. Dobrze, gdy można porównać kilka modeli kominków, zobaczyć jak wyglądają i przeczytać ich specyfikację. Takich miejsc jest sporo, a jako przykład można podać ten oto sklep https://extrakominki.pl/. Biokominki wiszące, portalowe, wolnostojące i narożne – te wiele więcej kominków można znaleźć w ich asortymencie.

Biokominki są często wybierane także przez mieszkańców bloków, ponieważ do ich instalacji nie potrzeba przewodów kominowych. Do tego są ciekawe wizualnie, ekologiczne i bezpieczne.  Spalane jest w nich biopaliwo, dlatego emituje wyłącznie parę wodną i niewielkie ilości dwutlenku węgla.  Gdzie postawić taki designerski kominek? Wszędzie tam, gdzie zapragniesz, nawet na kawowym stoliku. Zazwyczaj przybiera mocno nowoczesne kształty, bo do takich wnętrze jest szczególnie przeznaczony (choć nie jest to regułą). W pomieszczeniach klasycznych czy innych, zanurzonych bardziej w tradycyjnej aranżacji również się doskonale odnajdzie, lekko kontrastując z otoczeniem. Jego największymi zaletami, oprócz biopaliwa jest to, że można go przenosić, chować i aranżować wnętrze różnorodnie. Szeroki wybór elementów do jego stylizacji (szkło, stal nierdzewna, skóra, drewno i In.) daje spore pole manewru i zmian.