Konstrukcje stalowe i ich zastosowanie

stal

Współcześnie rynek budowlany ulega ciągłej zmianie, udoskonaleniu dlatego zaobserwować możemy powstawanie nowych, innowacyjnych budynków na całym świecie, w tym też w Polsce. Budynki coraz częściej tworzone są z materiałów ekologicznych, czy też niemalże w całości ze szkła. Jednakże niektóre elementy budownictwa mimo że udoskonalane wciąż pozostają niezbędne i bez nich nie byłoby możliwości stworzyć żadnego budynku. Oczywiście mowa tutaj o konstrukcjach stalowych, które wraz z innymi usługami są niezbędne w każdego typu budownictwie.

Czym są konstrukcje stalowe?

Konstrukcje stalowe, zwane niekiedy jako metalowe to obiekty stworzone z elementów nośnych, które przekazują obciążenia na fundament. Najczęściej są to zarówno mniejsze jak i większe grupy, które wykonane są ze stali. Współcześnie występują one w trzech formach.

  • Konstrukcje stalowe w postaci szkieletów prętowych, które są najczęściej stosowane. Mogą być wykorzystywane do budowy hal niskich, wysokich i wielonawowych. W ich skład wchodzą słupy wsporcze, rygle.
  • Konstrukcje stalowe w postaci szkieletów prętowo-ciągnowych, najczęściej stosowane w konstrukcjach dachów, które cechują się dużą rozpiętością, a także w czasie budowy mostów wiszących.
  • Konstrukcje stalowe powierzchniowe, wykorzystywane do budowy zbiorników na ciecze, z blach stalowych i metalowych.

Usługi ślusarskie w wykończeniu budynków

Oczywiście w czasie budowy nowych obiektów, z całą pewnością nie wystarczą nam jedynie konstrukcje stalowe. Niezbędne stają się również usługi ślusarskie. Istotne jest tutaj między innymi malowanie, które pozwala zadbać wizualnie o każdy najdrobniejszy szczegół. Oczywiście nieodzowna staje się też obróbka mechaniczna, czy obróbka termiczna, aby nadać elementom idealny kształt. Usługi ślusarskie są obok konstrukcji mechanicznych elementami najważniejszymi w budownictwie. Obejmują bardzo dużą ilość czynności i usług, aby budowa obiektu mogą być stabilna, trwała i bezpieczna. Wśród nich znaleźć można również inne usługi, między innymi są to:

  • śrutowanie,
  • wypalanie,
  • gięcie,
  • cięcie,
  • spawanie,
  • walcowanie

Bez względu na to jaki chcesz stworzyć budynek, obiekt czy dom, zarówno konstrukcje stalowe, jak i usługi ślusarskie przyjdą ci z adekwatną pomocą.