Kraków – dobre miejsce do życia

kraków

Kraków niewątpliwie uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Świadczą o tym nie tylko wysokie miejsca w rankingach największych atrakcji świata lub najlepszych miejsc do życia, ale także wysokie statystyki odwiedzin przez turystów, czy zwiększająca się wciąż liczba studentów i mieszkańców napływowych. Co sprawia, że Kraków jest dobrym miejscem do życia?

Komunikacja miejska

Chociaż w Krakowie nie ma metra, a korki to codzienność, poruszanie się po mieście uchodzi za komfortowe. Dotarcie z odległych od centrum dzielnic możliwe jest za pomocą licznych, także szybkich, tramwajów i autobusów. Samochód warto zostawić w domu, ponieważ w sercu miasta parkingi są drogie, a i tak brakuje na nich miejsca. Podczas szukania mieszkania, warto więc zdecydować się na osiedle poza okolicami rynku głównego, z garażami i miejscami do zaparkowania, a do pracy jeździć sprawną komunikacją miejską. Będzie taniej, szybciej, ekologiczniej. Osoby, które nie mają samochodu, jeszcze bardziej doceniają tę cechę dużego przecież Krakowa. Ponadto z okien autobusów i tramwajów zabytkowe dzielnice miasta wyglądają przepięknie!

Ponadprzeciętna jakość życia

Pomimo tego, że Kraków jest jednym z droższych miast w naszym kraju, to jednak żyje się tutaj wygodnie i można cieszyć się wieloma możliwościami robienia tańszych zakupów. Nie brakuje marketów, centrów handlowych, popularnością cieszą się także bazary lokalne na Starym i Nowym Kleparzu. Wiele dzielnic poza centrum cechuje spokój i duża ilość zieleni oraz bliskość do centrów kultury i atrakcji. Mieszkańcy Krakowa chętnie wypoczywają na Plantach, Błoniach, w Parku im. Jordana czy na wiślanych bulwarach. Do tego dochodzi argument w postaci teatrów, kin, muzeów, galerii sztuki, klubów i kawiarni. To oznacza, że swoje miejsce w Krakowie znaleźć może miłośnik tańca i spotkań towarzyskich, galerii i koncertów, a także zwolennik przebywania na świeżym powietrzu.

Atrakcyjne dzielnice

Oczywiście najbardziej znaną, prestiżową i najdroższą dzielnicą do zamieszkania jest Stare Miasto. Specyfika tego miejsca nie będzie jednak odpowiadała osobom, które poszukują ciszy, spokoju i chcą wychowywać dzieci. Jest tutaj zdecydowanie głośno ze względu na ruch turystów i funkcjonujące przez większość doby restauracje, kawiarnie i kluby. Podobnie jest na niezwykle klimatycznym Kazimierzu. Osobom, które chcą kupić mieszkanie, można polecić dzielnicę Prądnik Czerwony, w szczególności osiedle Apartamenty Kaskada http://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Zaletą osiedla jest nie tylko znakomite połączenie nowoczesnego designu z miękką linią budynków oraz szeroka oferta mieszkań na sprzedaż, ale także fakt, że w bliskim otoczeniu znajduje się kino, park wodny, jest kilka marketów, są szkoły, przedszkola i przychodnie. Dojazd do centrum trwa zaledwie kilka minut. Prądnik Czerwony z ulicą Dobrego Pasterza zapewnia mieszkańcom wygodne życie w dużym mieście.