Kuchnia ze sklepu czy na wymiar?

meble-kuchenne

Przed Tobą remont kuchni? Jeżeli tak, to z pewnością zastanawiasz się czy wybrać gotowe rozwiązania czy jednak zdecydować się na meble na wymiar.

Jakie są plusy kuchni ze sklepu? Niewątpliwie jednym z nich jest szybkość realizacji. Meble mogą być nam dostarczone naprawdę szybko, szczególnie jeżeli nie zamawiamy usługi montażu. Drugim plusem jest niska cena. Oczywiście rozrzut może być bardzo duży, od bardzo ekonomicznych prostych rozwiązań, do trochę lepszych jakościowo mebli, które będą miały wyższą cenę. Jednak często meble kuchenne ze sklepu będą tańsze niż te, które zostaną wykonane pod wymiar.

Jeżeli więc Ci się spieszy, masz niewielki budżet i jesteś gotowy na kompromisy – może to być rozwiązanie dla Ciebie.

Jakie są plusy kuchni wykonanej na wymiar? Z pewnością będzie to ich wysoka trwałość. Jeżeli tylko zadbamy o właściwego wykonawcę, możemy być pewni, że użyje materiałów i elementów najwyższej jakości. Możemy to sami sprawdzić i możemy kontrolować proces powstawania naszych mebli. Szczególnie zwróćmy uwagę na takie elementy jak prowadnice do szuflad czy zatrzaski, bo właśnie tam producenci gotowych kuchni lubią oszczędzać.

W przypadku gdy zamawiamy kuchnię na wymiar, może ona być całkowicie dopasowana do nas. Chodzi tu np. o wysokość blatów czy odpowiednie zawieszenie szafek. Osoby wyższe chętnie skorzystają z opcji podwyższenia blatu, a osoby poruszające się na wózku z ich obniżenia. Jeżeli masz kolekcję książek kucharskich – może chciałbyś otwarte półki, żeby je wyeksponować?

Kuchnię na wymiar dokładnie dopasujemy tez do wymiarów pomieszczenia. Bez problemu zagospodarujemy każdą wnękę i maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest np. połączenie blatu kuchennego z parapetem okiennym.

Jedyne co nas ogranicza przy projekcie to nasza wyobraźnia – dostępność materiałów, elementów jest w tej chwili praktycznie nieograniczona, dlatego bez problemu dopasujemy kuchnię do naszego gustu. Nawet jeżeli mamy w głowie najbardziej nietypowy projekt.

Bardzo często w cenie wykonania projektu kuchni pod wymiar otrzymujesz konsultację ze specjalistą, który może podpowiedzieć Ci rozwiązania, o których sam byś nie pomyślał. Firmy zajmujące się wykonaniem mebli mają też bardzo duże doświadczenie – niejedna kuchnia została przez nich zaaranżowana. Wiedzą jak zadbać o to, żeby kuchnia była funkcjonalna i dostosowana do Twoich potrzeb.

Jeżeli spędzasz dużo czasu w kuchni, a kwestia jej trwałości i funkcjonalności nie jest Ci obojętna, powinieneś więc zdecydować się na kuchnię pod wymiar.

Tekst opracowany przez Meble Grochowina Studio.