Kurtyna paskowa do wiaty

kurtyna

Wiaty bardzo często są wykorzystywane na cele magazynowe. Przechowuje się pod nimi towary, które nie mogą zamakać oraz powinny mieć stały dopływ powietrza. Co jednak zrobić, aby zapewnić skuteczną ochronę przed zacinającym deszczem i śniegiem, a przy tym zapewnić cyrkulację powietrza? Dobrym rozwiązaniem mogą być ściany z pasów PCV.

Wiata z reguły nie posiada ścian ze wszystkich czterech stron. Ściany mają za zadanie chronić przed wiatrem i deszczem, lecz nie izolują termicznie. Gdy istnieje potrzeba lepszej ochrony przed czynnikami atmosferycznymi jako czwartą ścianę można zastosować przegrodę z pasów PCV.

Gdy w chłodnie dni pod wiatą będą wykonywane prace, jej wnętrze warto ogrzać. Do tego celu można zostawać np. nagrzewnicę. Ciepło nie ucieknie szybko, gdy otwarte ściany wiaty zastaną zasłonięte kurtyną paskową, ponieważ stanowi ona barierę, która zatrzymuje przeciągi i wiatr. Dodatkowo pasy z PCV są dobrym izolatorem termicznym. Dzięki temu nagrzane powietrze zostanie zatrzymane pod wiatą.

Jakie pasy PCV zastosować

Gdy kurtyna paskowa ma pełnić funkcję lekkiej ściany, jej pasy nie mogą rozchylać się na boki zbyt łatwo. Zastosowanie pasów o możliwie największej szerokości i grubości sprawi, że przegroda nie będzie wrażliwa na niewielkie podmuchy wiatru. Gdy kurtyna zostanie wykonana z wąskich i lekkich wstęg, to istnieje ryzyko, że nawet niewielki wiatr będzie rozwiewał wstęgi z łatwością.

Na szczelność kurtyny ma również wpływ wielkość zakładu pasów. Zwiększając zachodzenie pasów uzyskuje się większą szczelność. Jednak przechodzenie przez przegrodę jest trudniejsze.

Część kurtyny może być wykona z pasów mniejszej szerokości

Pasy wiszące w przejściu mogą mieć mniejszą szerokość. Dzięki temu będzie łatwiej przez nie przechodzić. Jednocześnie cały czas stanowią one ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.

Pasy można zdejmować

Gdy pasy są przymocowane przy pomocy zawiesi grzebieniowych, można je łatwo zdejmować i zakładać. Nie są potrzebne do tego narzędzia, wystarczy zdjąć pas z wieszaka. Dzięki temu można w łatwy sposób odsłonić przejście, a po skończonej pracy zawiesić pasy ponownie. Takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy wiata jest wykorzystywana sporadycznie.

Krótsze wstęgi nad przejściem

Takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy wiata jest wykorzystywana bardzo często, a przez kurtynę odbywa się ruch o dużym natężeniu. Krótsze pasy zawieszone nad przejściem tworzą wycięcie, nie ograniczają swobody przemieszczania.

Kurtyna przesuwana

W miejscach, gdzie istnieje potrzeba odsłonięcia większej części otworu, można zastosować kurtynę paskową na systemie przesuwanym. Takie rozwiązanie pozwala przesuwać całą kurtynę na bok, bez konieczności demontownia pasów. Po przejściu przez otwór kurtyna jest zasłaniana z powrotem, chroniąc równie skutecznie co kurtyna stacjonarna.

Artykuł powstał w oparciu o informacje ze strony www.kurtynypcvpaskowe.pl

Zapisz