Jakie kwestie są kluczowe w przypadku doboru materaca?

łożko

Sypialnia jest bez wątpienia miejscem odpoczynku, w której można w spokoju zregenerować siły po dniu pełnym stresów i obowiązków. Kluczowym czynnikiem dobrego wypoczynku jest odpowiedniej klasy materac. Zobacz, o czym nie powinieneś zapominać, dobierając materac do swoich preferencji i stylu życia.

Dobór materaca do własnej wagi – o czym warto pamiętać?

Generalnie w przypadku osób, których waga nie przekracza 60-70 kilogramów, zdecydowanie sprawdzą się materace o średnim stopniu twardości. Osoby znacznie cięższe, których waga przekracza 120 kilogramów, mogą rozważyć zakup materaca średnio-twardego, który będzie lepiej radzić sobie z podparciem ciała na całej jego długości.

Twardy czy miękki – który materac sprawdzi się lepiej?

Materac powinien być na tyle elastyczny i układający się zgodnie z naturalnym kształtem kręgosłupa, aby dostarczać odpowiedniego komfortu w nocy. Optymalny dla większości osób jest materac średnio-twardy, choć warto pamiętać, że odczuwanie poziomu twardości materaca jest aspektem mocno subiektywnym. Ci, dla których liczy się komfort, powinni przed zakupem sprawdzić, czy dany egzemplarz spełnia ich oczekiwania w tej mierze. Dobrym wyborem jest na pewno zakup materaca termoelastycznego, takiego jak ten https://dreamsdesign.pl/oferta/materace/termoelastyczne. Jego właściwości w postaci zastosowania antybakteryjnych cząsteczek srebra uniemożliwiają przegrzanie ciała w czasie snu. Wysokiej klasy piana termoelastyczna jest wytrzymała, stabilna i dobrze znosi nawet duży nacisk. Pokrowiec typu silktouch jest antyalergiczny, dlatego nie wywołuje podrażnień nawet w przypadku osób o bardzo wrażliwej skórze. Doskonały wybór dla każdego, komu zależy na dobrym wysypianiu się i wstawaniu wypoczętym.

Zdejmowany pokrowiec – gwarancja czystości i higieny przez lata

W przypadku wysokiej klasy materaców zdejmowany pokrowiec jest już swego rodzaju standardem. Pokrowiec działający na zamek błyskawiczny umożliwia szybkie zdjęcie zewnętrznej powłoki i jej szybkie odświeżenie poprzez wypranie. Jest to szczególnie ważne dla utrzymania czystości i higieny snu oraz pozwala zapobiegać namnażaniu się roztoczy w środowisku do tego idealnym – ciepłym i wilgotnym.

Grubość materaca – dlaczego warto zwrócić uwagę na ten aspekt?

Materace sprzedawane w sklepie mają różne wysokości – od 16 do 30 centymetrów. Muszą być dopasowane przede wszystkim do rodzaju łóżka i jego stelaża. Istotne w tej kwestii jest przede wszystkim wgłębienie na materac. Kluczowe jest także to, jaką wysokość łóżka chce się uzyskać podczas siedzenia na brzegu łóżka. Osoby, które preferują wyższe siedzisko, mogą wybrać grubszy materac, natomiast osoby niższe powinny zwrócić uwagę na dopasowanie grubości materaca do swojego wzrostu, co będzie istotne podczas porannego wstawania. Ważna jest również wysokość zagłówka. W przypadku osób dorosłych materac niższy niż 16 centymetrów nie będzie dobrym wyborem. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na wyższy materac (optymalna grubość to 25-30 centymetrów).