Łazienkowe trendy, które skutecznie odmienią Twoją łazienkę

łazienka

Łazienka jeszcze kilka lat temu pełniła wyłącznie funkcję użytkową – służyła do dbania o higienę osobistą. Współcześnie nasze podejście do tego pomieszczenia uległo zmianie. Chętniej przebywamy w zaciszu łazienki, relaksując się po długich dniach pracy i codziennych obowiązkach. Coraz częściej traktujemy to pomieszczenie jako coś na kształt domowego sanktuarium dla ciała i ducha. Takie prywatne spa pomaga uwolnić się od stresu i zadbać o siebie.

Projektując łazienkę lub ją remontując, warto zwrócić uwagę na jej wystrój. Dodatki powinny nam posłużyć przez kilka lat, dlatego też najlepiej, aby były uniwersalne, ponadczasowe, funkcjonalne, a co najważniejsze estetyczne. Dzisiaj o łazienkowych trendach, które mogą okazać się świetną inspiracją.

Eleganckie dodatki do łazienki

Jeżeli pragniesz, aby Twoja łazienka sprawiała wrażenie pomieszczenia ociekającego luksusem i stylem, zastanów się nad doborem eleganckich dodatków. Plastikowe opakowania na kosmetyki zamień na stylowe pojemniki wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub szkła. Metalowe półki zmień zaś na ich szklanymi odpowiednikami. Zainwestuj również w stylowy stojak na papier toaletowy oraz wieszaki na ręczniki – ciekawym rozwiązaniem są modele chromowane lub drewniane. Lustro w ozdobnej ramie dopełni całości i uzupełni aranżacyjny charakter pomieszczenia.

Drewno – niech w łazience zakrólują naturalne materiały

W ostatnich sezonach drewno stanowi jeden z najmodniejszych elementów wykorzystywanych w aranżacji łazienek. Nic nie zapowiada, aby w kolejnych latach trend ten uległ zmianie. Decydując się jednak na drewno w łazience, powinniśmy wybierać modele, które są odpowiednio przygotowane, czyli zaimpregnowane. Poszczególne akcesoria muszą bowiem być odporne na wpływ wysokiej wilgotności powietrza oraz temperatury panującej w pomieszczeniu. Drewniane elementy mogą być wykorzystane w regale łazienkowym, koszu na pranie, pojemnikach na kosmetyki oraz wielu innych. Jeżeli mowa już o materiałach naturalnych, warto także rozważyć dodatki wykonane z wikliny, kamienia i trawy morskiej.

Łazienka rodem ze spa

Dążenie do osiągnięcia duchowej równowagi sprawiło, iż coraz częściej chcemy postrzegać łazienkę jako miejsce relaksu. Z tego też względu coraz chętniej sięgamy po nietuzinkowe rozwiązania. Dla przykładu w przestrzeni łazienkowej wygospodarowujemy miejsce dla mebli wypoczynkowych. W większych pomieszczeniach możemy zdecydować się na rozłożony fotel oraz stolik, w mniejszych zaś na sam stolik i kosz na pranie pełniący także funkcję pufy. Łazienka, bez względu na swą powierzchnię, to także doskonałe miejsce dla ozdobnej lampki, świeczników na małe świeczki, niewielką rzeźbę, a także klimatyczną grafikę na ścianie. Te z pozoru zwykłe dodatki doskonale podkreślą wypoczynkowy charakter łazienki.

Funkcjonalne łazienkowe trendy…

… czyli o czym jeszcze warto pamiętać podczas urządzania łazienki. Stojaki na papier toaletowy mogą łączyć w sobie dwie funkcje. Jedną z nich jest podajnik na papier toaletowy, drugą zaś miejsce na szczotkę WC. Oba te przedmioty zazwyczaj znajdują się przy toalecie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je w jednym akcesorium. Wieszaki na ręczniki mogą przybrać formę przyklejanych do ściany haczyków lub też stojaków. Haczyki zwykle stosowane są w mniejszych łazienkach, stojaki zaś w większych. To drugie rozwiązanie zapewnia efektywniejsze schnięcie dużych, kąpielowych ręczników. Poduszki do wanny uczynią każdą kąpiel jeszcze bardziej relaksującą. Dzięki niej można rozłożyć się w wannie niczym na łóżku i w pełni korzystać z chwili odpoczynku.