Łóżka małżeńskie do modnej w 2021 roku sypialni – jakie kupić?

łóżko

Jakie łóżka do sypialni będą modne w 2021 roku – sprawdzamy najnowsze trendy. Zobacz, na co warto postawić, jaki model łóżka małżeńskiego wybrać, jeśli planujesz remont sypialni w 2021.

Funkcjonalne łóżko do sypialni

Zauważalnym trendem w meblarstwie w 2021 będą wielofunkcyjne konstrukcje, czyli w przypadku sypialni łóżka o stosunkowo niewielkich wymiarach, które pełnią kilka funkcji jednocześnie. Takie praktyczne łóżka małżeńskie do modnej sypialni wygodnie przejrzysz w internecie (np. na meblobranie.pl), zwróć szczególną uwagę na modele wyposażone w pojemnik ukryty pod materacem lub wysuwane szuflady. Funkcjonalne łóżka do sypialni to również meble wyposażone w dodatkowe półeczki czy stoliki nocne przymocowane bezpośrednio do ramy. Takie meble powinny spodobać się nie tylko właścicielom niewielkich sypialni, ale również fanom minimalistycznego wystroju wnętrz.

Łóżka tapicerowane

Rok 2021 przyniesie również ogromną popularność mebli o lekko zaokrąglonych kantach. W tym przypadku dobrym wyborem okażą się łóżka do sypialni tapicerowane, szczególnie modne (podobnie jak w roku 2020) będą modele obite eleganckim i przyjemnym w dotyku welurem. Z kolei w kwestii koloru, warto zdecydować się na łóżka tapicerowane bordowe, śliwkowe, granatowe lub w kolorze butelkowej zieleni. Dużą popularnością w roku 2021 będą się cieszyć również barwy ziemi, czyli beż i cynamonowy.

Drewniane łóżka małżeńskie do sypialni

2020 był trudnym rokiem, który znacznie przybliżył nas do natury. Zaczęliśmy ją bardziej doceniać, w tym roku znacznie wzrosła też nasza świadomość ekologiczna. Nie powinien zatem zdziwić fakt, że w 2021 niezwykle modne będą meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno. Łóżka do sypialni drewniane to również modele, które posłużą ci przez wiele lat, a coraz większą uwagę zwraca się właśnie na trwałość materiałów, z jakich wykonane są meble. Co ważne, łóżka do sypialni drewniane to także świetny wybór dla alergików, są też dużo prostsze do utrzymania w czystości niż opisane wyżej modele tapicerowane.

Jednak 2021 to nie tylko naturalne materiały, z których zrobione jest łóżko, dużą uwagę będziemy zwracać również na jakość tkanin, z których wykonano pościel czy prześcieradło. Znacznie zwiększy się nasza świadomość w tej kwestii.

Botaniczne sypialnie – hit 2021

Współczesna architektura nie pozostaje obojętna na potrzebę obcowania człowieka z naturą, odpowiedzią na nią jest biophilic design. Również w nowoczesnych sypialniach dominować będą motywy roślinne. Zielone tapicerowane łóżko małżeńskie, warto zestawić z białą ścianą, którą udekorujesz żywymi kwiatami. Z kolei drewniane łóżko do sypialni świetnie będzie prezentować się na tle ściany z motywem zielonych liści. Istotnym dodatkiem, który zauważysz w modnych aranżacjach sypialni 2021 będzie obraz z mchu. To wszystko sprawi, że wnętrza takiej sypialni będzie wyglądać dużo przytulniej i przyjemniej.