Lux Interiors projektowanie i aranżacja wnętrz, architekt wnętrz

pokój

Doświadczeni architekci i projektanci wnętrz nie boją się wyzwań i innowacyjnych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Potrafią poruszać się pomiędzy różnymi nurtami stylistycznymi i odnaleźć praktyczne i estetyczne rozwiązania w każdym z nich. Coraz więcej klientów korzysta z usług projektanta wnętrz i architekta, którzy wykonają profesjonalną usługę robiąc projekt i wybierając faktury i kolory we wnętrzach.

Ważne jest wykształcenie projektanta

Nieważne czy wybierzesz projektanta, który pracuje jako wolny strzelec, takiego z biura architektonicznego czy współpracującego z producentem mebli. Każdego z nich należy zapytać o ukończone wykształcenie i kursy. W obecnych czasach prawie każdy może ukończyć studium aranżacji wnętrz, które bardzo często nie dostarcza wystarczającej wiedzy. Projektant musi stworzyć wnętrze, które będzie nie tylko stylowe i piękne, ale także ergonomiczne. Dobrze jest zapytać o indywidualną ofertę i wstępny plan współpracy. Im więcej szczegółów ustalicie na początku, tym współpraca będzie bardziej zgrana i owocna. Na wstępie można ustalić, że projektant wykona komputerową wizualizację wnętrza oraz rysunki techniczne dla wykonawcy. Projektanta warto podpytać czy zajmuje się także ustawieniem mebli i zaprojektowaniem np. mebli kuchennych i wyborem oświetlenia.

Zwróć uwagę na portfolio

Wykonane dotychczas projekty i aranżacje to najważniejsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę wybierając projektanta wnętrz. Portfolio pokaże doświadczenie projektanta, a także jego pomysłowość i indywidualne podejście do każdego zlecenia. Zauważysz też, w jakiej stylistyce projektant czuje się najlepiej. Profesjonalny projektant powinien być wszechstronny, jednak wiadome jest, że pewne stylizacje będą bliższe jego poczuciu estetyki, a inne mniej. Dobrze, jeśli projektant traktuje swoją pracę jako pasję i możliwość realizacji i zaspokajania potrzeb klientów. Zadowolenie klienta powinno być dla niego numerem jeden, ważne jest także praktyczne zastosowanie projektu. Warto postawić na doświadczoną firmę Lux Interiors, która zajmuje się nie tylko projektowaniem wnętrz, ale zatrudnia także architektów.

Wybór architekta

Od wyboru architekta zależeć będzie bardzo wiele kwestii. W końcu to on będzie projektował nasz dom i rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń. Projekt powinien być wykonany profesjonalnie, praktycznie i z uwzględnieniem potrzeb i gustu estetycznego klienta. Podobnie jak w przypadku projektanta bardzo ważne jest portfolio, ponieważ ukaże ono umiejętności, doświadczenie i gust architekta. Na pewno zwróci on uwagę na wiele praktycznych kwestii, które domownicy pominęli podczas planowania domu.