Meble sklepowe – inwestycja w wizerunek

meble

Wizerunek marki, niezależnie od branży, jest dziś niezwykle istotny. Jednym z elementów, które wpływają na jej odbiór jest miejsce, w którym klient spotyka się z produktem. Dlatego coraz częściej tym, o co chodzi w sklepie wcale nie jest jego pojemność. Pierwsze skrzypce zaczynają grać ciekawy design i atmosfera. Składa się na nią wystrój wnętrza, a w tym regały, pozwalające wyeksponować asortyment. Dobrze dobrane meble do sklepu pozwolą zaprezentować artykuły w odpowiedni sposób, wpływając na zainteresowanie klientów.

Meble do sklepu – jak wybrać?

Wybór regałów, które mają znajdować się w sklepie może okazać się dość trudny. Szeroki wachlarz ofert wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Firm proponujących wyposażenie do sklepów jest na rynku wiele. Jak w takim razie wybrać odpowiednie meble sklepowe? Producent godny zaufania to z pewnością taki, który może pochwalić się dużym doświadczeniem, mając w swoim portfolio realizacje dla wielu sklepów z konkretnej branży. Jeśli środki finansowe na to pozwalają, warto rozważyć wykonanie mebli na wymiar, w ramach indywidualnego projektu. To stanie się gwarancją niepowtarzalnego charakteru, jaki nadadzą wnętrzu meble. Jeśli warunki finansowe nie sprzyjają takiemu rozwiązaniu, doświadczony producent z pewnością zaproponuje gotowe wzory, które doskonale sprawdzą się w przestrzeni danego lokalu.

Meble sklepowe – na co zwrócić uwagę?

Na wygląd i funkcjonalność sklepu wpływa wiele czynników. Rodzaj prowadzonej działalności, przestrzeń, grupa docelowa oraz charakter produktów determinują typ wyposażenia sklepu, w tym również odpowiednich mebli. Mogą one przyjmować najrozmaitsze formy, jednak niezależnie od ich ostatecznego wyglądu, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów, które sprawią, że meble sklepowe będą służyć przez lata. Czy to projekt indywidualny, czy gotowy wzór, ważne jest, aby meble do sklepu pozwalały na łatwe utrzymanie ich w czystości. Kluczowe jest, by kolory nie rozpraszały klientów, zabierając ich uwagę od prezentowanego asortymentu. Liczy się także wytrzymałość, jaką będą miały meble sklepowe. Producent powinien określić nośność danego modelu. Ten wskaźnik powinien stać się gwarancją, że wyposażenie wytrzyma pod ciężarem ułożonych produktów.

Meble sklepowe: regały,witryny, gabloty

Jakie meble sprawdzą się najlepiej do konkretnego sklepu? Oczywiście te dopasowane do oferowanego asortymentu – liczy się wielkość, rozstaw półek oraz kąt nachylenia. Zupełnie inne parametry będą miały półki i regały do ekspozycji butów, a zupełnie inne telefonów komórkowych. Przy ograniczonym budżecie można zamiast tworzonych na wymiar, zdecydować się na meble modułowe. Dają one pewną swobodę w dobieraniu wysokości półek i rozstawieniu regałów. Choć półki i regały pozwalają na najlepszą ekspozycję towarów, jednocześnie dają bezpośredni dostęp do produktu zarówno klientom, jak i kurzowi. Łatwiej zachować produkty w nienaruszonym stanie i czystości w gablotach lub witrynach. Dają one możliwość zamknięcia ich na klucz, co pozwoli uniknąć niszczenia egzemplarzy. W zależności od oferowanych produktów, warto rozważyć inwestycję właśnie w zamknięte gabloty.

Profesjonalna ekspozycja oferowanego przez sklep asortymentu, jest niezbędna do osiągnięcia efektywnej sprzedaży. Będąc właścicielem sklepu warto zainwestować tak samo w dobrą obsługę, jak i dobrane do wizerunku marki wnętrze, a w tym meble do sklepu.

Więcej na http://www.vonart.com.pl/oferta/meble-sklepowe/