Meble tapicerowane – relaks i wygoda

sofa

Zestaw mebli wypoczynkowych to podstawowe wyposażenie salonu. Na wygodnym fotelu czy miękkiej sofie można odpocząć, obejrzeć telewizję, poczytać książkę lub się zdrzemnąć. Niektóre meble wypoczynkowe, tj. sofy, wersalki czy rozkładane fotele możemy rozkładać, dzięki czemu zapewniają odpowiednią ilość miejsca do spania. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza gdy chcemy przenocować gości, a nie mamy oddzielnego pokoju gościnnego.

Zestawy wypoczynkowe – różnorodność i elegancja

Obecne komplety wypoczynkowe różnią się wielkością, liczbą elementów, kształtem oraz stylem. Najbardziej popularne są nowoczesne i klasyczne meble wypoczynkowe: sofy, kanapy i fotele, a także narożniki. W zależności od wielkości powierzchni, jaką dysponujemy, można wybrać dowolny komplet mebli wypoczynkowych. Szeroka oferta klasycznych i eleganckich mebli jest dostępna na stronie producenta: https://www.meble-cezar.pl/meble-tapicerowane

Tapicerka – trwała tkanina wysokiej jakości

Do tapicerowania tkanin używa się rozmaitych tkanin, które jednak mają kilka cech wspólnych: trwałość, przyjemna w dotyku tekstura i efektowny, ładny wygląd. Do typowych tkanin przeznaczonych na obicie należy uniwersalna tkanina Antara, a także ekologiczna skóra oraz tkaniny Inari i Sawana. Niezwykle popularne są plamoodporne tkaniny obiciowe, które w specjalny sposób zabezpieczono, aby nie chłonęły plam. Są one poszukiwane przez rodziny z dziećmi oraz właścicieli czworonogów ze względu na możliwość częstego zabrudzenia tkaniny.

Parametry tkanin obiciowych

Do najważniejszych cech materiałów przeznaczonych na obicie mebli należy wytrzymałość na rozciąganie i rozdarcie, odporność na wycieranie i wybarwienia pod wpływem światła słonecznego i sztucznego, a także skłonność do i tzw. pillingu, czyli mechacenia.

Jak pielęgnować meble tapicerowane?

Aby zadbać o piękny wygląd mebli, należy je prawidłowo użytkować oraz pielęgnować. Podstawową zasadą jest dbanie o czystość i trwałość tapicerki, którą należy chronić przed zabrudzeniami oraz zniszczeniem czy rozdarciem. Oznacza, że podczas jedzenia czy picia powinniśmy być uważni, aby nie rozlać i nie zabrudzić materiału. Powinniśmy również zabezpieczyć tkaninę tapicerki przed ostrymi pazurkami czy zębami naszych domowych czworonogów.

Jak usuwać plamy z tapicerki?

Jeśli jednak zaplamimy materiał tapicerki, to powinniśmy go jak najszybciej oczyścić. W tym celu najlepiej usunąć plamy za pomocą miękkiej, wilgotnej ściereczki lub papierowego ręcznika i mydła. Miękką, bawełnianą ściereczkę zwilżamy wodą z dodatkiem mydła lub łagodnego detergentu i delikatnie, okrężnymi ruchami czyścimy zabrudzenia. Można także użyć specjalnego środka do prania tapicerki, jednak wówczas należy zwrócić uwagę na jego zawartość. Nie powinien on zawierać środków chemicznych takich jak rozpuszczalnik, benzyna czy alkohol. Aby nie powstały żadne ślady po plamach, nie należy suszyć mokrych miejsc na tapicerce suszarką, lecz pozostawić je do wyschnięcia. Przed użyciem danego środka odplamiającego warto przeprowadzić próbę na mało widocznym miejscu tkaniny.