Najpopularniejsze dekoracje ścienne

pokój

Aranżację wnętrza zawsze ubarwią ozdoby i dodatki. Nie chodzi tu jednak jedynie o bibeloty, ramki na zdjęcia, doniczki, czy lampy. Świetnym pomysłem na ożywienie przestrzeni są dekoracje ścienne, które sprawią, że pomieszczenie będzie ciekawsze i bardziej oryginalne.

Obrazy

Przykładem ozdób ściennych, są obrazy. Istnieje wiele rodzajów malowideł, które w zależności od stylu, doskonale nadają się do wypełnienia wnętrza. Można zdecydować się na tradycyjny malunek na płótnie, w grubej, ciemnej ramie, albo na bardziej nowoczesną wersję obrazu w subtelnej antyramie. W tym sezonie, najmodniejsze są motywy kwiatowe w rozmiarze XXL, które idealnie nadają się zarówno do kuchni, jak i do salony czy sypialni. Ciekawą wersją obrazu będzie również plakat oprawiony w ramkę.

Tapety

Bardzo dobrym rozwiązaniem na wprowadzenie energii do pomieszczenie, jest wytapetowanie fragmentu wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tapet o różnej trwałości.

  • tapeta papierowa – jest to najtańszy z omówionych typów, najlepiej nadaje się do pomieszczeń, w których nie będzie narażona na częste zabrudzenia np. do sypialni.
  • tapeta winylowa – nadaje się do kuchni i łazienki, bo charakteryzuje się wysoką odpornością na zmywanie
  • tapeta tekstylna – ma papierowe lub akrylowe podłoże, najczęściej wykonana jest z jedwabiu, albo lnu. Świetnie wygląda w salonie i sypialni, sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne.
  • raufaza – jest to produkt przeznaczony do malowania farbami, ma za zadanie nadać ścianie określoną fakturę.
  • tapeta korkowa, welurowa, fototapeta – stosowana jest głównie jako dekoracja. Bardzo często pokrywa się nią fragment powierzchni, albo jedną wybraną ścianę.

W zależności od koncepcji aranżacji, trzeba zdecydować się na odpowiedni rodzaj tapety. Poza typem, należy wziąć również pod uwagę deseń materiału, by współgrał ze stylem całego wnętrza. Szeroki wybór tapet znajduje się np. na: http://www.centrumtapet.pl/category/tapety-scienne. Firma proponuje różne rodzaje materiału z wieloma wzorami i motywami. Poza tym, na stronie prezentowane są przykładowe wizualizacje aranżacji wnętrz, które z pewnością ułatwią wybór odpowiedniej tapety.

Naklejki ścienne

Alternatywą dla obrazu i tapet są naklejki ścienne, które również sprawiają, że wnętrze nabiera modnego charakteru. Firmy zajmujące się produkcją artykułów papierniczych oferują naklejki z bajkowymi postaciami, zwierzętami, roślinami i napisami. Wystarczy niewielki motyw przyklejony w widocznym miejscu, by przykuć uwagę gości i domowników.

Dekoracje ścienne nie tylko świetnie nadają się do pokoju dziecka, ale również idealnie sprawdzą się w innych pomieszczeniach. Wystarczy dobrze dobrany wzór tapety czy naklejki, albo stylowy obraz, by pokój nastolatka, sypialnia, kuchnia, albo łazienka stały się modnymi, eleganckimi wnętrzami z wyraźnym, oryginalnym charakterem.